Росіяни навчилися виводити гроші на Захід в обхід SWIFT: розкрито масштабну схему
Такого висновку дійшли в російському відділенні Transparency International, пише CoinDesk . Розслідувачі виявили лише у столиці РФ Москві як мінімум вісім позабіржових брокерів. При цьому найактивніші з виявлених гаманці отримували та відправляли по 42-47 тис. доларів на місяць.
"Наприклад, ви можете купити стейблкоін Tether (USDT) за готівку в Москві, а потім продати його за готівку в Лондоні. Без реєстрації, без перевірки особи, без ліцензій", - йдеться у матеріалі. У своїх висновках Transparency заявила, що зосередила свою увагу на Великій Британії, оскільки ця країна "вже давно є улюбленим місцем для приховування російських грошей за кордоном".
Стейблкоїн – загальна назва криптовалют, обмінний курс яких намагаються стабілізувати. Наприклад, їх вартість може бути прив’язана до вартості звичайних валют або до біржових товарів.
Як працює схема
Московські брокери погоджуються здійснювати операції у сумах від 10 тис. доларів. Вони вважають за краще працювати з Tether (USDT), який є найбільшим за ринковою капіталізацією стейблкоіном (прив’язаний до долара США).
Тому перший крок потенційного клієнта – купівля USDT. Далі підшукується OTC (позабіржовий ринок), де запропонують придбати USDT за фунти стерлінгів. Transparency знайшла вісім брокерів, і розслідувачі вирішили прикинутися клієнтами.
В ході експерименту з’ясувалося, що брокери пропонують приблизно однакові умови: комісія від 1% до 3% і доставка готівки того ж дня до узгодженого місця в Лондоні.
Клієнтам необхідно надіслати фото будь-якої банкноти із серійним номером та показати кур’єру при зустрічі з контрагентом. "Іноді кур’єри також запитували опис одягу клієнта, але посвідчення особи не потрібно", – йдеться у матеріалі.
"Замкнула проводка": у Росії спробували пояснити вибух у будівлі ФСБ у Ростові, росіяни не повірили
Читайте більше новин по темі:
Распечатать