ОГХК може очолити Дімітрі Каландадзе
Головою правління або виконуючим обовʼязки голови правління державного АТ “Обʼєднана гірничо-хімічна компанія” (ОГХК) може бути призначений Дімітрі Каландадзе (на фото). Про це NADRA.INFO повідомили два не повʼязані між собою джерела і телефоном підтвердив особисто пан Каландадзе.
Одне джерело назвало призначення Дімітрі Каландадзе як . Інше джерело підтвердило, що пан Каландадзе може бути призначений на посаду керівника ОГХК, але, імовірно, розглядається як один із двох основних кандидатів. Іншим кандидатом, начебто, є . Одне з джерел також уточнило, що кандидатурою Дімітрі Каландадзе може опікуватися народний депутат Верховної Ради України, керівник фракції “Слуга народу” Давид Арахамія.
Дімітрі Каландадзе телефоном підтвердив NADRA.INFO, що йому запропонували очолити ОГХК, і він погодився. Водночас, питання призначення ще не вирішене, і йому не відомо про можливий вплив з боку Давида Арахамії.
“Мій друг звʼязався зі мною, тому що йому сказали, що в Україні шукають [керівника ОГХК]. Я не знаю, хто йому запропонував. Мій друг – політик у Грузії, дуже близький до України, який багато часу проводить тут … Є люди, які повинні морально допомагати Україні, як країні, яка є для Грузії, для грузинів – найближчою та рідною. … Я не можу взяти автомат і вийти воювати проти спільного ворога. Єдине, чим я можу допомогти країні, яку люблю – моїми знаннями та моїм досвідом. Тому я вважаю своїм обовʼязком – як можу, допомогти”, – пояснив Дімітрі Каландадзе.
Дімітрі Каландадзе 54 роки, він кандидат геологічних наук. Розповідає, що з Червоним дипломом закінчив Грузинський технічний університет, спеціальність “гірничий інженер”. Навчався також в коледжі Белойт в Чикаго, США (Beloit College, the Keck Geology Consortium) і Тюбінгенському університеті в Німеччині (Eberhard Karls University of Tübingen). “Це один з найстаріших в Німеччині університетів, де є факультет geoscience”, – каже Каландадзе.
В Грузії Дімітрій спочатку (наприкінці 1990-х – на початку 2000-х років) займався реструктуризацією (оздоровленням) державних компаній як співробітник представництва Світового Банку: “Десь до 30 компаній моя команда реструктуризувала. Це були різні галузі – починаючи від харчової промисловості, і завершуючи іншими… всі державні компанії, які існували, потрапляли під проект. Мета була зробити їх прибутковими. Розділити так, щоб були профіт-центри, які б заробляли. Тому що великі махіни, які залишилися у спадок від СРСР, гроші не заробляли. І головна задача була, щоб підготувати на місці менеджмент, щоб вони навчилися по-західному керувати. Щоб бухгалтерія була білою, правильною, західною. Щоб все, що виробляється – обліковувалося, щоб податки платилися. Це була номер 1 задача. Також там (при СБ) були курси, де я викладав стратегію і маркетинг для менеджерів компаній”, – розповідає Каландадзе.
Потім він закінчив курси в Bled Business School (Словенія) і в Гарварді, і повернувся до Грузії: “В 2004 році, після Революції Троянд в Грузії, Каха Бендукідзе, який був тоді міністром економіки, попросив мене очолити державну компанію в Грузії, яка займалася видобуванням міді і золота (мідна гірничо-збагачувальна компанія Маднеулі із золотовидобувне підприємство “Кварцит”). І треба було їх готувати до приватизації. Протягом року підготували, і це була перша успішна приватизація в Грузії. Коли вже нові власники купили і зайшли, вони мене попросили залишитися”.
Сьогодні Дімітрі Каландадзе є членом Ради директорів Національної гірничорудної компанії Тау-Кен Самрук (Казахстан), яка спільно з Glencore International AG володіє Казахстанською гірничо-металургійною компанією KazZinc (“КазЦинк”).
Стан ОГХК і проблеми зі збутом пана Каландадзе не лякають: “Всі підприємства спочатку так виглядають. Але якщо правильно підійти до питання, розставити все на місця, і, скажімо так, добре керувати – все можна налагодити”. Хоча він звертає увагу на низьку сировинну базу компанії. “Ключове тут – ресурсна і резервна база … компанія повинна мати ресурсу базу не на 2-3 роки, а хоча б на 20 років. … Те, що я бачив [щодо ОГХК] – тут [запасів] практично немає. Ресурсна база дуже маленька”.
Щодо міжнародної оцінки запасів, Дімітрій Каландадзе вважає, що нею не варто нехтувати. Але у випадку приватизації – можливі варіанти: “Коли я прийшов [готувати до приватизації мідно і золотовидобувну компанію в Грузії], часу не було. А щоб все було по стандартам [JORC], треба провести буріння, організувати належним чином відбір проб, підібрати лабораторію, яку потім визнає компанія, що буде проводити аудит всіх цих робіт… Це – займає час. І, звісно, немалі інвестиції. І здебільшого їх роблять не перед продажем (приватизацією), тому що і так, і так – новий власник прийде і зробить [оцінку за міжнародними стандартами]. Ми тоді робили інхауз-оцінку, перевели з нашими геологами дані ДКЗшні в JORC. Це, звісно, було попередньо, не 100%. Але на зрозумілій для інвестора мові”.
Розмір окладу, який запропонували потенційному керівнику ОГХК в Фонді державного майна України, наразі невідомий. Дімітрій Каландадзе відповідає на питання про винагороду так:
Більше про досвід приватизації грузинських видобувних активів і оцінку реального стану ОГХК Дімітрій Каландадзе пообіцяв розповісти читачам NADRA.INFO після призначення.
Ми звернулися до Фонду держмайна по оперативний коментар щодо можливого призначення пана Каландадзе керівником ОГХК.
У ФДМУ NADRA.INFO заявили, що сьогодні, 07.02.2023, Дімітрі Каландадзе було призначено на вакантну посаду заступника голови правління АТ ОГХК. Водночас, утрималися від коментарів щодо можливого призначення нового очільника компанії. І пообіцяли одразу повідомити про таке рішення, якщо/коли воно буде ухвалене.
ЗМІ: Викрито головного адміна скандального телеграм-каналу «Джокер», який пов’язують із Корбаном
Читайте більше новин по темі:
Распечатать