Meta виключила "Азов" зі списку небезпечних осіб та організацій

Meta виключила "Азов" зі списку небезпечних осіб та організацій
Meta виключила "Азов" зі списку небезпечних осіб та організацій
Компанія Meta (володіє соцмережами Facebook та Instagram) коригує свою політику модерації щодо контенту про полицю "Азов".

Про це повідомляє "Блумберг".

"Компанія виключила українське ультраправе військове угруповання "Азов" зі списку небезпечних осіб та організацій, складеного медіа-гігантом. Ця зміна дозволить членам полку "Азов" створювати облікові записи у Facebook та Instagram та публікувати контент, не побоюючись його видалення, якщо тільки він не "Порушує правила компанії щодо контенту. Цей крок також дозволить іншим користувачам відкрито хвалити і підтримувати "Азов"", - пише видання.

Зрушення в політиці відбулося за місяцями "ретельного вивчення" того, як соцмережі проводять межу між підтримкою свободи вираження думок про війну та пом’якшенням риторики, яка може призвести до небезпечних чи насильницьких наслідків.

Наглядова рада Meta, група вчених, активістів та експертів, які контролюють рішення Meta про модерацію контенту, в останні місяці стверджувала, що компанія "зайшла надто далеко у придушенні контенту, який критикує авторитарні уряди або лідерів".

Полк "Азов" викликав суперечки. Це одна з найдосвідченіших військових частин України, яка боролася з російськими військами на ключових об’єктах, включаючи Маріуполь та Київ.

Але зв’язки групи із ультраправою націоналістичною ідеологією викликали побоювання, що вона приваблює екстремістів. Коли Путін назвав свій напад на Україну прагненням денацифікувати країну, прагнучи делегітимізувати український націоналізм, він частково мав на увазі сили "Азова".

Meta стверджує, що полк "Азов" тепер відокремлений від правого націоналістичного руху "Азов". Українська влада має офіційне командування та контроль над підрозділом.

У заяві Meta йдеться, що інші "елементи руху "Азов", включаючи Національний корпус та його засновника Андрія Білецького, як і раніше, перебувають у списку небезпечних осіб та організацій.

"Мова ненависті, символи ненависті, заклики до насильства та будь-який інший контент, який порушує наші норми спільноти, як і раніше заборонено, і ми видалимо цей контент, якщо знайдемо його", - заявили в компанії.

Михайло Федоров, міністр цифрової трансформації України високо оцінив рішення Meta і особливо виділив президента Meta у міжнародних справах Ніка Клегга, колишнього віце-прем’єр-міністра Великобританії.

"Дуже багато означає для кожного українця. Новий підхід набирає чинності поступово", - написав Федоров у Twitter.

Зеленський показав реалії війни й назвав головний чинник успіху українців

Читайте більше новин по темі:


Распечатать