Нардеп Аксьонов, який мав російський паспорт, написав заяву про складання мандата

Нардеп Аксьонов, який мав російський паспорт, написав заяву про складання мандата
Нардеп Аксьонов, який мав російський паспорт, написав заяву про складання мандата
Скандально відомий народний депутат України Андрій Аксьонов написав заяву про складання депутатського мандату. На момент довиборів до парламенту по одному з округів Донбасу 2021 року він уже мав російське громадянство.

Про це повідомив народний депутат України Олексій Гончаренко. При цьому в базі "Миротворця" Аксьонов фігурує як один із організаторів псевдорефенердумів у Донецькій області у 2014 році.

Нардеп Аксьонов, який мав російський паспорт, написав заяву про складання мандату: подробиці qxuiqtziquxiqxezrz

"Нардеп Андрій Аксьонов написав заяву про складання мандата. Це той самий Аксьонов, який мав російський паспорт на момент обрання депутатом. Він був мером міста Добропілля, представником партії "Порядок", який переміг на довиборах до парламенту в 50-му окрузі Донецької області, що відбулися. 28 березня 2021 року", – написав Гончаренко.

Нардеп Аксьонов, який мав російський паспорт, написав заяву про складання мандату: подробиці

Він також звернув увагу на те, що Україні слід вжити заходів, щоб до вищого законодавчого органу не могли потрапляти громадяни країни-агресора.

"Як взагалі людина, яка мала російський паспорт, могла перебувати в українському парламенті? Як вона могла там бути 11 місяців після початку вторгнення? Це якийсь сюр", – зауважив Гончаренко.

За даними нардепа Дмитра Лубинця, який нині обіймає посаду омбудсмена, Аксьонов подав заявку на отримання російського паспорта 21 червня 2014 року, а вже 25 червня отримав його.

Про наявність у Аксьонова російського паспорта заявляли і до СБУ, дані про це було передано до ЦВК України, яка, втім, дозволила громадянинові країни-агресора балотуватися до нардепів.

Втім, крім російського паспорта, є ще кілька факторів, які мали б унеможливити перебування Аксьонова у вищому законодавчому органі України.

Так, як голова місцевої ради навесні 2014-го Аксьонов, за даними "Миротворця", підтримав "ДНР", організував та провів 11 травня у Новодонецькому незаконний референдум про можливе відокремлення Донбасу від України. Як мер міста перешкоджав патріотичному автопробігу прихильників єдності України у квітні 2014 року.

До кінця 2014 року Аксьонов, за даними "Миротворця", проживав у Криму, ховаючись від можливого переслідування. А у жовтні 2015 р. був обраний мером Добропілля як самовисуванець.

Вже у жовтні 2018 року його було оголошено у розшук за звинуваченням у підробці документів та розтраті майна, рік переховувався за кордоном, а у січні 2019-го повернувся до України. Спочатку суд обрав для Аксьонова запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, через два місяці його змінили на особисте зобов’язання.

Незважаючи на це, 2021 року він взяв участь у довиборах до ВРУ – і став нардепом.

Розвідка Британії про перестановки в армії РФ: суттєва зміна підходу до війни