ПриватБанк та великі банки встановили новий курс долара
Готівковий курс відрізняється і у самих банках. Серед основних найбільший (на продаж) – у ПУМБ, 41 грн. Найнижчий – у ПриватБанку, 40,2 грн.
Курс долара у банках:
ПриватБанк – купівля 39,7 грн/$, а продаж - 40,2 грн/$
Ощадбанк – купівля 40 грн/$, а продаж - 40,55 грн/$
Пумб – купівля 40 грн/$, а продаж - 41 грн/$
Водночас деякі великі банки встановлюють картковий курс – зараз він працює тільки для купівлі іноземної валюти з подальшим внесенням на депозит. Просто так купити долари на картку неможливо – заборона діє ще з початку війни. Офіційний курс долара, за даними Нацбанку, залишається фіксованим і становить 36,56 грн.
Головні прогнози курсу долара на 2023 рік (складені НБУ):
банки прогнозують курс долара 43,23 грн/$;
підприємства – 41,93 грн/$;
фінансові аналітики – 41,38 грн/$.
Старший економіст CASE-Ukraine Володимир Дубровський упевнений, що головним чинником для утримання курсу долара є фінансова допомога міжнародних партнерів. Країни ЄС та США вже підтвердили свій намір надати Україні необхідну допомогу 2023-го. Тому великих загроз для курсу немає, вважає експерт.
У бюджеті наступного року передбачено курс долара у розмірі 42,2 грн/$. Однак, тут варто нагадати, що уряд із завидною регулярністю складає неправильні прогнози курсу. За останні кілька років до бюджету жодного разу не заклали курсу долара, який навіть з урахуванням похибки відповідав реальному.
Валютні обмеження в Україні поступово послаблюватимуться. Так, у жовтні НБУ вже відкрив для українців можливість купувати валюту з його резервів за офіційним курсом 36,57 грн/$. При зростанні офіційного курсу до 40 грн/$ та купівлі на $100 тис., згідно з розрахунками експертів, за півроку можна заробити 340 тис. грн. Наразі діє ціла низка обмежень, частину з яких скасують у 2023 році. Наприклад, обмежено максимальну суму доларів, які можна зняти з рахунку.
Такого терору не було з часів заснування селища: наслідки обстрілу у Харківській області
Читайте більше новин по темі:
Распечатать