Скільки українців планують святкувати Новий рік та Різдво, незважаючи на війну
Про це свідчать результати опитування української комунікаційної агенції Postmen , яка досліджувала передріздвяні настрої громадян. Його проводили методом Google-анкети, яка поширювалася через Facebook та Instagram із 24 листопада по 12 грудня, передає "УП"
За даними дослідження, незважаючи на війну в Україні, 66% респондентів планують святкувати Новий рік 2023 та Різдво Христове, але 94% робитимуть це вдома. Соціологи пояснюють це тим, що українці почали більше працювати (25%) під час війни та менше відпочивати (55%), ніж раніше.
Серед тих, хто планує святкувати поза домом, основним місцем буде:
- Робоче (офіс);
- Заклад харчування;
- у друзів;
– у місті на вулиці;
- На передовий;
- в готелі;
– у селі з сім’єю;
- В орендованому будинку і т. д.
Водночас ті, хто планують не лише святкувати, а й робити передноворічні подарунки, готові витратити на них у середньому 2190 грн. (близько $60) за курсом НБУ. Загалом 96% опитаних українців не мають наміру витрачати на подарунки більше, ніж минулого року. Більшість українців (70%) традиційно купують їх в останній момент – у грудні.
"Основним подарунком будуть солодощі та дрібні сувеніри. Серед подарунків третє місце – за донатами! Порівнюючи з опитуванням 2020 року, на 4% зросла частка тих, хто взагалі не робить передноворічних подарунків", – наголосили соціологи.
Також їхнє опитування показало, що головними факторами при виборі товару чи послуги в українців залишаються ціна (82%) та якість (76%). Вибираючи річ від певного бренду, вони звертають увагу на його цінності: для них важливо, щоб він допомагав армії (61%) та мав проукраїнську позицію (61%). Також майже половини респондентів (49%) важливим моментом є вихід бренду з російського ринку.
Цікавим став показник того, що чим старші респонденти, тим менше у них заощаджень. 40% у пенсійному віці таких не мають і їм важко прогнозувати, на скільки взагалі їм вистачить фінансів. І лише 19% опитаних громадян заявили, що їх заощаджень вистачить на рік і більше.
"Головне, що ми дізналися – українці навіть цього року, незважаючи на особисті та загальні складнощі, вірять у ЗСУ, донатять і готові зустріти Новий рік з надією на перемогу. Адже вона також набуває нашої сили єдності: уміння бачити світле навіть у найтемніші". часи та здатність бути поряд і підтримувати один одного", – підсумували соціологи.
У дослідженні взяли участь 1166 громадян України з усіх регіонів, у всіх вікових групах, усіх типах населених пунктів та з різними рівнями доходів домогосподарств. Серед опитаних було 45% чоловіків та 55% жінок.
Такого терору не було з часів заснування селища: наслідки обстрілу у Харківській області
Читайте більше новин по темі:
Распечатать