Китайські ліжка з подвійним цінником для лікаря Вілкула
КП «Криворізька міська клінічна лікарня №2» замовила спеціальних медичних ліжок та матраців для них на 19 мільйонів гривень. Тендерні ціни вдвічі перевищують рівень цін у магазинах.
У «Прозорро» оприлюднено контракти від 13 грудня з ТОВ «Гром Компані» на постачання 500 ліжок трьох видів за 16,8 млн. грн. і матраців до них за 2,2 млн. грн .
Чотирисекційні ліжка OSD-B02P з електроприводом та регулюванням висоти придбано по 105 тисяч гривень (чотири штуки від китайського виробника «Жонгшан Аоліке медікал еквіпмент технолоджі Ко, Лтд»). У відкритих джерелах повно пропозицій таких ліжок за майже вдвічі меншою ціною — 69 тисяч гривень.
Реанімаційні функціональні ліжка OSD-A232P-C придбано по 49 тисяч гривень (сто штук, той самий виробник із Китаю). У таких магазинах продаються по 28 тисяч гривень.
Стандартні медичні ліжка МЛФ-104 придбано по 30 515 гривень (376 штук від українського виробника ТОВ «Ір сом»). Вони теж є у вільному продажу вдвічі дешевшими — по 16 тисяч гривень:
Окремо придбано півтисячі матраців із протилежним ефектом OSD-P021 китайського виробництва по 4476 грн за штуку, що відповідає цінам у відкритих джерелах .
Ціни в магазинах вказані на умовах самовивезення та оплати одразу при покупці або при доставці «Новою поштою» з окремою оплатою вартості доставки.
У вартість ліжок криворізької лікарні включено вартість доставки та оплату через 30 днів з дати доставки. Однак, за даними експертів «Наших грошей», ці обставини не можуть удвічі підняти ціну на закупівлю. Контейнерна доставка може коштувати сотні тисяч гривень, а відстрочення оплати – кілька відсотків. Вартість збирання ліжок не входить у ціну контракту. До того ж, при закупівлі сотень ліжок у виробників або українських дистриб’юторів посередник має отримати оптову знижку, яка може досягати 15%.
На торгах був ніякого іншого конкурента, який міг би збити ціну до ринкового рівня.
Це може пояснюватись нереальними термінами постачання, виставленими криворізькою лікарнею. Вона оголосила тендер наприкінці листопада із вимогою поставити товар до 22 грудня. У свою чергу замовлення сотні ліжок у Китаї за 50-відсотковою передоплатою потрібно робити не менше ніж п’ять-шість місяців (черга на виробництво та транспортування морем до Польщі, потім сухопутне перевезення через кордон і Україною). Отже, ці ліжка або вже були ввезені в Україну певною фірмою, або їхнє постачання не планується у визначені терміни.
Фірма ТОВ «Гром Компані» була створена лише цього року. Фірма зареєстрована в Одесі на Геннадія Карпенка. Ці підряди криворізької лікарні єдині у її історії. Для самої лікарні ця закупівля ліжок є другою за розміром цьогорічного замовлення. Найдорожчим було лише придбання томографа Philips Incisive CT за 32 млн грн у листопаді.
Комунальне підприємство «Криворізька міська клінічна лікарня №2» Криворізької міськради очолює Олена Климович.
Місцеві медіа повідомляють , що вона була лікарем Юрія Вілкула, який із 2010 року є мером Кривого Рогу. Саме Олена Климович повідомила про нібито серйозні проблеми зі здоров’ям тодішнього кандидата в мери Вілкула напередодні другого туру виборів у 2020 році. Тоді Юрій Вілкул зняв свою кандидатуру та ліг у лікарню №9, яку очолювала Климович. Ці вибори виграв Костянтин Павлов, але невдовзі він нібито застрелився. Після його смерті Вілкул знову став і. голови Кривого Рогу і перевів Климович із лікарні №9 до лікарні №2.
Такого терору не було з часів заснування селища: наслідки обстрілу у Харківській області
Читайте більше новин по темі:
Распечатать