"Ядерні рюкзаки" та підвали: ЗМІ розповіли, як кияни готуються пережити ядерну війну

"Ядерні рюкзаки" та підвали: ЗМІ розповіли, як кияни готуються пережити ядерну війну
"Ядерні рюкзаки" та підвали: ЗМІ розповіли, як кияни готуються пережити ядерну війну
Заяви президента Росії Володимира Путіна про те, що він готовий використати "всі необхідні кошти" для перемоги в Україні, і часті розмови на російських телевізійних ток-шоу, які пропагують застосування ядерної зброї, дають підстави киянам занепокоєння. Деякі мешканці столиці готують "ядерні рюкзаки" та підшукують собі притулку на випадок ядерного удару.

Про це йдеться у матеріалі американського видання The Washington Post.

Журналісти пишуть, що незважаючи на прогнози військових експертів та заяви представників Пентагону про те, що ядерний удар малоймовірний, для багатьох мешканців Києва цього достатньо для того, щоб мати хоча б деякі плани на випадок непередбачених обставин.

Серед таких громадян киянин Сергій Дмитрук, який уже зібрав собі "ядерний рюкзак" із достатнім запасом провізії та пристроями для виживання протягом тижня. Чоловік туди поклав досить сухої їжі та води, щоб вистачило на тиждень, а також термобілизну, газову плиту, спальний мішок, таблетки йоду, хитромудрий пристрій, що включає ліхтарик, FM-радіо та зарядний пристрій. Є також компас, щоб визначити напрямок вітру, і рація, щоб залишатися на зв’язку з такими ж підготовленими друзями.

кияни готуються до ядерної атаки qutidrdidediqqkzrz

кияни готуються до ядерної атаки

"Зараз усі вірять, що ядерної війни не буде. Але якщо Росія захоче, вона це зробить. Добре бути готовим", - розповів він.

Інший киянин, Павло Гук, зібрав такий самий рюкзак і зараз обладнає підвал свого будинку. Він також орендував будинок у сільській місцевості, плануючи оснастити його генератором, продовольством та паливом. Його турбує, що друзі та родичі, які відмахнулися від загрози, загинуть, бо не вжили аналогічних запобіжних заходів.

кияни готуються до ядерної атаки

Наталія Сулима переживає за те, що може розлучитися зі своїм 5-річним сином Мишком. Тому пояснює йому як правильно поводитися у разі повітряної тривоги. У його рюкзак Наталя поклала їжу, улюблену іграшку та книгу.

 

кияни готуються до ядерної атаки

кияни готуються до ядерної атаки

"Я не можу повірити, що ми маємо це робити. У 21 столітті", - сказала жінка.

Київські притулки

Автори публікації зазначають, що в Києві вже є мережа ядерних притулків у вигляді системи метро, яка була побудована за часів СРСР під час холодної війни, включаючи найглибшу в світі станцію "Арсенальна", розташовану на глибині понад 100 метрів. За словами губернатора Київської області Олексія Кулеби, влада готує ще 425 притулків для тих, хто живе за межами міста, оснащуючи їх їжею, водою та радіообладнанням.

Однак на випадок ядерного удару місця на всіх не вистачить, більше того вони закриватимуть свої двері за п’ять хвилин до передбачуваного вибуху, щоб захистити людей від радіаційних опадів. У цьому випадку українська влада пропонує скористатися правилами виживання у разі ядерної загрози.

кияни готуються до ядерної атаки

Такого терору не було з часів заснування селища: наслідки обстрілу у Харківській області

Читайте більше новин по темі:


Распечатать