Стала відома причина вбивства глави МЗС Білорусі Макея

Стала відома причина вбивства глави МЗС Білорусі Макея
Стала відома причина вбивства глави МЗС Білорусі Макея
Міністр закордонних справ Білорусі Володимир Макей несподівано помер наприкінці листопада у віці 64 років. Його могли вбити за те, що дипломат вів кулуарні переговори зі США від імені білоруського диктатора Олександра Лукашенка за спиною РФ.

Є інформація про те, що Макей обговорював із представниками Штатів можливість ослаблення санкцій щодо Білорусі. Про це повідомив Telegram-канал "Досье Шпиона", який веде співробітник однієї зі спеціальних служб.

За його даними, Макей вів переговори із групою американських дипломатів. Йшлося про взаємовигідне співробітництво двох країн та пошук шляхів для врегулювання відносин між США та Білоруссю.

"Основною переговорною лінією, на яку спирався Макей, було невизнання ОБСЄ Білорусі як учасника війни в Україні. Він активно обстоював ідею відродження двосторонніх відносин між країнами за вказівкою Олександра Лукашенка", – йдеться в повідомленні.

Автор каналу зазначає, що процес пошуку взаєморозуміння між РБ та США, зважаючи на все, активно рухався. Зокрема, у Штатах вітали те, що у 2022 році влада Білорусі випустила з в’язниці 25 осіб, яких заарештували за участь у мітингах після президентських виборів 2020 року. Однак незабаром про ці переговори, санкціоновані Лукашенком, стало відомо спецслужбам РФ.

Відомо, що востаннє Макей контактував з американськими дипломатами лише за 5 днів до смерті. Під час цих переговорів сторони шукали способи послабити санкції проти Білорусі щодо експорту добрив із республіки та імпорту в РБ медичного обладнання.

"Після того, як чиновникам РФ стало відомо про подібні дії, санкціоновані президентом Лукашенком, кампанія з втягування регулярних військ Білорусі у війну в Україні значно посилилася. Одним із маркерів цього руху є візит міністра оборони РФ Сергія Шойгу для зустрічі з Лукашенком та своїм візаві Віктором Хреніним", – вказано в повідомленні.

Такого терору не було з часів заснування селища: наслідки обстрілу у Харківській області