Генпрокурор Ірану повідомив про розпуск поліції вдач

Генпрокурор Ірану повідомив про розпуск поліції вдач
Генпрокурор Ірану повідомив про розпуск поліції вдач
В Ірані на тлі протестів, що продовжуються, розпущено поліцію вдач, яка в основному стежила за обов’язковим носінням жінками хіджабу, повідомив генпрокурор країни Мохаммад Джафар Монтазері.

Його слова наводять агентства dpa та AFP у неділю, 4 грудня.

"Поліція моралі була розформована, але судова система продовжуватиме вирішувати цю соціальну проблему", - цитує Монтазері щоденна газета Shargh. Інших подробиць не наводиться.

Носіння хіджабів для жінок стало обов’язковим в Ірані після Ісламської революції 1979 року. Влітку 2022 року в Ірані ухвалили суворий закон про хіджаб і цнотливість, що посилює правила носіння одягу.

Влада пообіцяла переглянути закон про хіджаб

За словами генпрокурора Ірану, влада країни почала працювати над зміною закону, який зобов’язує жінок носити хіджаб. Його слова наводять видання The Guardian та агентство AFP.

"І парламент, і судові органи працюють (над цим питанням. - )", - заявив Монтазері, не уточнивши, які саме зміни обговорюються. За його словами, 30 листопада група експертів зустрілася з комісією парламенту з культури, "і ми побачимо результати за тиждень чи два".

Президент Ірану Ебрагім Раїсі напередодні заявив, що республіканські та ісламські засади Ірану закріплені у конституції, "але є методи реалізації конституції, які можуть бути гнучкими", пише AFP.

Протести в Ірані

З вересня в Ірані тривають масові протести , які почалися після смерті 22-річної Махси Аміні . Вона померла після затримання поліцією вдач за "неправильне" носіння хіджабу. За словами свідків, дівчину побили у поліцейській машині, після чого вона впала в кому, а потім померла. Влада Ірану стверджує, що Аміні померла від "раптової зупинки серця". Її родичі наполягають, що дівчина була здорова і не мала жодних проблем із серцем.

Після загибелі Махси по всій країні почалися акції протесту проти режиму, які влада країни жорстко придушує. Правозахисники стверджують, що станом на початок грудня в Ірані вбили 469 демонстрантів , у тому числі 64 неповнолітніх. Понад 18 тисяч учасників протестів затримали. За заявою влади Ірану, під час протестів загинули близько 200 людей.

Такого терору не було з часів заснування селища: наслідки обстрілу у Харківській області

Читайте більше новин по темі:


Распечатать