Артем Петрашкін – нелегка доля «блатного» прокурора

Артем Петрашкін – нелегка доля «блатного» прокурора
Артем Петрашкін – нелегка доля «блатного» прокурора
В Україні нелегкі часи, а тим часом колишній «прокурор зі зв’язками» продовжує набивати собі кишені. Чим він тільки не займається!

Але про все по порядку, пише Сергій Петренко у своєму огляді для [гучних справ] .

Глава 1. Артем Петрашкін та «легальний прокурорський віджим»

На початку своєї кар’єри Петрашкін чим тільки не займався, але тут настав час, коли він почав працювати в ГПУ. Апетити зростали і настав час заробляти «по-великому». Ось Артем Валерійович і вирішив зайнятися рейдерством, але не простим, а під дахом ГПУ.

1 qddidrxitqirzrz

Як писало одне шановне видання , Артем Петрашкін з’явився на переговори з боку рейдерів та запропонував врегулювати ситуацію. Все б нічого й таке буває, тільки на той момент Петрашкін був помічником Генпрокурора. Наведемо частину цього тексту для повноти картини:

«Рейдерська схема стає ще більш огидною, коли за справу беруться «правоохоронні органи». У середині грудня 2015 року до наглядової ради «Томак» завітав такий собі Микола Петров, який відрекомендувався як представник інтересів одного із заступників Генеральної Прокуратури України. За матеріальне винагороду він пообіцяв повернути нерухомість, якою незаконно заволодів «Фідобанк». У процесі цієї оборудки Микола Петров долучив до судового процесу юридичну компанію «Правовєст», яку відрекомендував, як таку, яка обслуговує інтереси вищезазначеного заступника генерального прокурора. Через деяку годину, майно дійсно повернулося законному власнику, тобто компанії Томак.

Але шансів на справедливий кінець не виявилося. Апетити «прокурорських рішал» розгорілися і зросли, від обумовленої раніше благодарності, до 15%, а пізніше і до 50% акцій підприємства. Опиратися шаленому тиску, з боку недавніх благодійників не було змоги. Адже, незважаючи на загрозу на адресу сина одного з акціонерів, проти Томака ще була здійснена атака з боку податкової міліції, діями якої удало диригував працівник прокуратури Київської області Дмитро Чибісов.

Саме за сприяння цього прокурорського діяча, який на той час обіймав посаду начальника відділу нагляду за дотриманням законів органами податкової міліції навалі біля обыску, допиту та побиття працівників підприємства.

Коли акціонери Томака погодилися на переговори з цього приводу, на зустріч до них був делегований Артем Петрашкін, який, як згодом виявилося, раніше був помічником першого заступника Генерального прокурора Миколи Герасимюка.

«….За розлідуванням журналістів, Артем Петрашкін був помічником першого заступника Генерального прокурора Миколи Герасимюка….»

Розуміючи невідворотність складної ситуації, акціонери Томака змушені були відступити і прийняти ультиматум «високих» прокурорів.

На генеральну зустріч приїхав сам Герасимюк і потиснувши руки акціонерам, запевнивши їх, що тепер всі неприємності у них позаду, оскільки він бере на себе зобов’язання із захисту вже спільного майна від зазіхань третіх сторін, особливо Фідобанку і Вайт Енержі. Між сторонами була підписана понятійна угода, згідно з якою Герасимюк, через своїх довірених осіб, на яких акціонери Томака відступили свої акції, справді брав на собі зобов’язання із захисту спільного майна. Та дочекатися виконання цих зобов’язань власникам Томака не судилося. Адже Чібісов, який тепер вийшов з тіні, і був представлений Герасимюком, як його юрист, відверто зливав усі судові справи, щодо суперечки між Томаком з одного боку та Фідобанком і Вайт Енерджі з іншої. До того ж новоспечені партнери вивели все майно на офшорні компанії, контроль над якими через недбалість під впливом ейфорії пізніше все ж таки втратили.»

[ повна версія тексту - ТУТ ]

Усвідомлюючи масштаби розмаху, хочеться сказати лише одне – гарний апетит у вас Артем Петрашкін!

Глава 2: Петрашкін і кохання в авто

2

Який прокурор чи його помічники не люблять розкішних автомобілів? В Україні всі люблять добрі автомобілі, особливо прокурори. Ось і Петрашкін не виняток. На роботу Артем Валерійович приїжджав лише на автомобілях класу «люкс», а як інакше, він же ПРОКУРОР. Навіть у сюжет каналу 1+1 встиг потрапити, щоправда, не відповів на запитання журналіста, звідки такий автомобіль і злякано забіг у будівлю. Для ясності ось відео:

На той час дуже багато ЗМІ написало про прокурорський автопарк , але скандал затих, всі зам’яли. Нічого нового. І цього разу Петрашкін викрутився, де зміг почистити репутацію – прибрав, де ні – забив сміттям зі своїм ім’ям. Але рукописи не горять, а за часів інтернету все видалити під нуль не можна.

Глава 3: Петрашкін – земельні аукціони – махінації

Працюючи у ГПУ Петрашкін вирішив не лише грішми брати, а й земельних ділянок трохи здобути. Як писали тоді ЗМІ, Петрашкін брав участь у земельних аукціонах від Фонду Гарантування Вкладів і чомусь вигравав, і не просто отримував ділянку, а за дуже низькою вартістю. Коли журналісти почали проводити розслідування, виявилось, що вартість була занижена у 27 разів. І хто б міг подумати, та й тут Артем Петрашкін свою руку приклав. Нижче наведемо частину розслідування:

«Згідно з реєстром Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку, активами венчурного фонду “Коннект” розпоряджається ТОВ “Компанія з управління активами „ОТП Капітал”. Через ЗАТ "ОТП ФАНД МЕНЕДЖМЕНТ" та "ОТП Банк" компанія належить транснаціональному фінансовому конгломерату OTP Group - найбільшому гравцю на фінансовому ринку у Центральній та Східній Європі зі штаб-квартирою у Будапешті.

4

Щодо низки фізичних осіб, які безпосередньо вигравали земельні аукціони або забезпечували "масовку" на торгах, то можна, наприклад, згадати деяких Артема Петрашкіна та Олександра Демчана».

І тут Петрашкін викрутився, знову довелося чистити медіа простір від цього скандалу, рятуючи і так зіпсовану репутацію.

Глава 4: Артем Петрашкін та наркодолари Олександра Щипцова

4

Працюючи у ГПУ справи у Петрашкіна йшли добре. То в одній темі візьме участь, то в іншій і всі вони були грошові, але хотілося більшого. Одного разу Артем Васильович познайомився з наркоторговцем Олександром Щипцовим – Печерським-Яшином.

Щипцов запропонував добре заробити і неодноразово. Він здав усіх своїх співробітників та партнерів з наркобізнесу Петрашкіну, той отримав за це не лише подяку від начальства, а й бонус у вигляді частки у наркобізнесі. А сам Щипцов залишився на свободі.

5

За наявною інформацією у 2019 році Щипцов перебував у міжнародному розшуку по лінії Інтерполу, про що Артем Васильович Петрашкін не міг не знати.

6

Схема вийшла просто ідеальна: Щипцов з підробленими документами (отриманими за допомогою впливового Петрашкіна) розгулює на волі і продовжує наркобізнес в Україні, а Петрашкін має частку, закриваючи різні питання, що виникають.

За інформацією у ЗМІ у 2020 році під стінами ГПУ проходив мітинг щодо цієї ситуації, але як і раніше ніхто покараний не був. Ось тут став явно видно зв’язок Щипцова і Петрашкіна. Активісти на банерах прямо вказали на зв’язок між цими діячами:

Але вже далекого 2020 року все вщухло і продовжило працювати.

Все змінилося лише зараз. Щипцова затримали, анулювавши всі його документи, помістивши його у Волинський центр тимчасового проживання іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні. На цей раз Щипцову – Ящину – Печерському навіть високі покровителі не змогли допомогти.

Висновок

Довга історія кар’єри Петрашкіна, мабуть, добігає кінця. Як би не намагався Артем Віталійович приховати всі свої злочини – не виходить. Та й час уже не те, та й люди змінилися у необхідних органах. Не виходить так оперативно закривати незручні питання.

Чи зможе Петрашкін Артем Васильович урятувати свого наркопартнера Олександра Щипцова від екстрадиції на батьківщину чи ні і чи понесе Петрашкін справедливого покарання за скоєні злочини, що накопичилися за багато років.

Сергій Петренко спеціально для [гучних справ]

Розвідка Британії про перестановки в армії РФ: суттєва зміна підходу до війни

Читайте більше новин по темі:


Распечатать