"Може, й нам не дасть": Німеччина образилася на Швейцарію через набої до Gepard
Про це повідомляє Zeit.de.
Свою позицію Швейцарія доводить своїм статусом нейтральної країни. Оцінюючи ситуацію, глава комітету Бундестагу з оборони Марі-Агнесс Штрак-Циммерман наголосила, що відмова Швейцарії передавати боєприпаси, необхідні у кризових зонах, може загрожувати національній безпеці самої Німеччини.
"Німеччина більше не може - як у випадку зі швейцарськими боєприпасами для Gepard - ставити себе в залежність. Що насправді станеться, якщо Німеччина або одна з країн НАТО зазнає нападу, а боєприпаси, вироблені у Швейцарії, не будуть доставлені через це" "нейтралітету"?", - Запитала Штрак-Циммерман.
Глава парламентського комітету зазначила, що Бундесвер отримує зі Швейцарії боєприпаси не лише до зенітних установок Gepard, а також до системи зенітного озброєння Mantis, озброєння бойової машини піхоти Puma та бойових літаків Tornado та Eurofighter.
"З точки зору безпекової політики світ змінився з 24 лютого, і Німеччина має негайно перевірити відповідні маршрути доставки при замовленні боєприпасів і при необхідності - змінити або скоригувати їх", - заявила депутат.
Нагадаємо, зенітні установки Gepard, передані Бундесвером Україні після виведення з експлуатації, оснащені спареною 35-мм гарматою швейцарського виробника озброєнь Oerlikon. При цьому міністр оборони Німеччини Крістіні Ламбрехт надіслала листа швейцарській колегі Віолі Амхерд з проханням дозволити реекспорт 35-мм боєприпасів для зенітних установок Gepard в Україну.
Раніше повідомлялося, що на початку червня Швейцарія вперше відхилила експортний запит федерального уряду Німеччини на постачання близько 12 400 снарядів Gepard.
На початку листопада Швейцарія знову відхилила прохання Німеччини щодо дозволу на реекспорт боєприпасів швейцарського виробництва до України. Уряд заявив, що такий крок порушить швейцарський нейтралітет.
Такого терору не було з часів заснування селища: наслідки обстрілу у Харківській області
Читайте більше новин по темі:
Распечатать