Користуючись війною, «Метінвест» умовляє владу знизити ренту на видобуток залізняку
Як повідомив генеральний директор компанії Юрій Риженков в інтерв’ю в рамках спецпроекту Forbes Ukraine «Країна героїв», поточний рік стає найгіршим за весь час існування компанії, пише Укррудпром .
«Але початок року був нормальним — у січні-лютому ситуація на ринках була досить привабливою для металургії. Але зараз у нас велика проблема насамперед із втратою підприємств, втратою людей. Друге — втрата логістичних ланцюжків, які вже були побудовані. Тобто, складнощі зараз серйозні», — констатував топ-менеджер.
За його словами, меткомбінат "Запоріжсталь" зараз працює на 45-50% потужностей, "Каметсталь" у жовтні працює на 30% потужності, але може наростити завантаження до 60-70% при позитивній кон’юнктурі на ринку.
Як Метінвест хортить
«Також якщо зможемо всередині держави знайти регуляторні рішення, які дозволять цьому підприємству підвищити завантаження потужностей. Так, наприклад, зараз є закон 5600 про підвищення ренти. Зараз, наприклад, рента береться з китайської ціни, коли ми навіть не можемо довезти до порту нашу руду. І ми не можемо не те щоб до Китаю відправити, а не можемо навіть усім європейським споживачам її довезти. Тому на період воєнного часу це рішення незрозуміле. І тому зараз ми в діалозі та з Міністерством економіки, з Офісом президента — треба як мінімум на період війни, воєнний час це відкласти», — сказав гендиректор.
І додав, що необхідно ухвалити також інші рішення: «ми досить серйозно пройшлися всім складовим нашої продукції і дивимося, як можна зробити так, щоб ми проходили за собівартістю на ключові наші ринки».
Стосовно гірничорудних підприємств групи, Риженков констатував, що вони нині в середньому завантажені на 30%, два з них не працюють з видобутку руди — ІнГЗК та ПГЗК (у «Метінвесту» у ПГЗК частка 46%) — вони лише відвантажують руду зі складів. . Два інших ГЗК — ЦГЗК та ПівнГЗК — працюють із випуску котунів практично на 100%.
Крім того, у групі є вугільна компанія – «Метінвест Покровськвугілля» (шахтоуправління «Покровське») – яка працює на 75-80% потужності, але могла б на 100%, проте через близькість до лінії фронту (30-40 км) брак персоналу, але у компанії займаються вирішенням цієї проблеми.
Європейські активи компанії в травні призупиняли виробництво через відсутність слябів, які раніше постачалися з «Азовсталі», і потрібен час на розбудову ланцюжків постачання. Нині вони всі працюють на 75-100% потужностей.
Крім того, американська шахта "Метінвесту" працює як автономний підрозділ на ринок, залишаючись у складі групи.
Гендиректор пояснив, що компанія не змінювала своєї стратегії на модернізацію. Ось так Метінвест хортить.
«Нічого не змінилося, війна – це просто відстрочка. Хоча є й певні втрати через війну, які ми ніколи заповнимо. Але з точки зору глобальної стратегії в ГМК — вона не змінюється, нам потрібно йти до випуску якісніших товарів, з більшою доданою вартістю», — підкреслив СЕО.
Він навів приклад ГЗК, де з точки технологічного переоснащення стратегія не змінилася: «ми зменшили масштаби, ми розгорнули деякі речі у менш інтенсивному напрямку, але сама стратегія не змінилася».
«Ми маємо кілька стратегічних сценаріїв, які передбачають відновлення синергії з Україною європейських компаній, є сценарій з будівництва нових підприємств, які зможуть зміцнити потенціал наших українських підприємств. Нещодавно ми обговорювали можливість будівництва заводу у Болгарії, в Італії. Це не просто, щоб інвестувати в Болгарію чи Італію, це для того, щоб забезпечити нашим ГЗК нормальний ринок збуту високоякісної продукції, яку ми тут вироблятимемо. Тому це все пов’язані речі», – пояснив Риженков.
«І звичайно є плани що робити із „Запоріжсталлю“, із „Каметсталлю“, з ГЗК — це залежить від розблокування логістичних маршрутів. (…) Другий фокус — коли ми збудували нові логістичні ланцюжки, ми зрозуміли, що вони не можуть забезпечити ту ефективність, яку мали отримати. І у нас з’явилися плани щодо розширення вузьких місць на логістичних напрямках. І з’явився конкретний план і ним пішли. Ми зробили план наприкінці квітня, а у травні був перший крок. І працюємо з „Укрзалізницею“, і з польською, і румунською залізницею. Там скрізь є вузькі місця, які можна розширювати», - наголосив керівник компанії.
Водночас він наголосив, що зараз великі інвестпроекти не можна реалізовувати в Україні, оскільки інвестиції у країну, що воює, не вкладає.
«Тому має бути переконлива перемога, щоби пішли інвестиції», — резюмував топ-менеджер.
Такого терору не було з часів заснування селища: наслідки обстрілу у Харківській області
Читайте більше новин по темі:
Распечатать