ЗМІ розвінчали фейк про чоловіка із рушницею, який "полював на дрони-камікадзе з балкона"
Про це із посиланням на дані видання "Детектор медіа" повідомила прес-служба Національної гвардії України.
"Цю фотографію сьогодні поширюють в українському сегменті соціальних мереж. Однак вона була зроблена в червні 2021 року", - йдеться у публікації .
Йдеться про інцидент, який стався понад рік тому, коли у столиці чоловік стріляв із вікна багатоповерхівки. Цей випадок тоді зняли місцеві жителі.
За версією "Детектор медіа" фейкову інформацію про чоловіка, який "полює на дрони", почали розповсюджувати російські пропагандисти з метою показати, що Київ не захищений від ворожих БПЛА, а функцію антидронної бані в місті виконують громадянські люди з рушницями.
"Таким чином пропагандисти намагаються висміяти українську армію та показати всемогутність російських окупантів", - йдеться у публікації.
Журналісти наголосили, що сьогодні іранські дрони збивали не мирні жителі Києва, а українські військовослужбовці.
Тим часом, міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський закликав власників зброї не намагатися збити дрони-камікадзе самостійно, оскільки це може призвести до небезпечних наслідків.
"Вірогідність такого збиття надзвичайно мала, а небезпека, якщо, наприклад, недосвідчена людина просто зі зброї стрілятиме вгору, перевищує можливість збити (дрон). Тому я хочу, користуючись нагодою, звернутися до городян, до тих, хто володіє зброєю: з пістолета, з карабіна не варто стріляти серед багатоповерхових будинків. Це може призвести до травмування і більшої біди", - підкреслив глава МВС в ефірі телемарафону.
Такого терору не було з часів заснування селища: наслідки обстрілу у Харківській області
Читайте більше новин по темі:
Распечатать