ВАКС затвердив угоду з «фунтом Курченком»: йому призначили 5 років умовно

ВАКС затвердив угоду з «фунтом Курченком»: йому призначили 5 років умовно
ВАКС затвердив угоду з «фунтом Курченком»: йому призначили 5 років умовно
Антикорупційний суд затвердив угоду з керівником приватної компанії, задіяною у схемі заволодіння кредитними коштами Нацбанку .

Вищий антикорупційний суд затвердив угоду про визнання винності директором ТОВ «Юрай» Миколою Лобенком, звинуваченим у причетності до схеми заволодіння коштами Національного банку Реал банком Сергія Курченка. Суд призначив йому 5 років умовно із випробувальним терміном 3 роки.

Про це повідомляє прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

«На сьогоднішній день вироком суду, який затвердив вищезгадану угоду, главу приватного товариства визнано винним у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255 та ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 191 КК України. За погодженням сторін обвинуваченому призначено покарання у вигляді 5 років позбавлення волі, звільнивши від відбування покарання з випробуванням з випробувальним строком на три роки, з позбавленням права обіймати посади в суб’єктах господарювання всіх форм власності, пов’язаних з організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями строком 3 », - інформує САП.

Вирок ВАКС може бути оскаржено до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду протягом тридцяти днів з дня його оголошення.

Слідство встановило, що ТОВ «Юрай», очолюване Лобенком, у 2013 році задіяли у схемі, внаслідок якої згадана злочинна організація оволоділа понад 787 млн грн стабілізаційного кредиту, наданого НБУ Реал банку.

Цю схему реалізували так: у вересні 2013 року Реал банк надав кредити ряду комерційних компаній, підконтрольних злочинній організації. Ті через ланцюг фірм з ознаками фіктивності перевели отримані кошти на рахунки інших двох компаній, однією з яких була згадана фірма «Юрай». Далі це ТОВ розміщує ці кошти під виглядом власних та тимчасово вільних на строковий депозит у тому самому Реал банку, проте з правом дострокового припинення договору та вилучення коштів протягом п’яти робочих днів з моменту заяви.

Через місяць потому, у жовтні 2013 року, керівництво банку організувало складання такої свідомо неправдивої заяви про дострокове розірвання депозитного договору та подальше вилучення коштів. Цю заяву підписав Лобенко як директор ТОВ. Створена ситуація стала формальною підставою для звернення Реал банку за підтримкою до НБУ, який надає йому стабілізаційні кредити на загальну суму близько 800 млн грн під заставу майна, вартість якого, як згодом встановило слідство, завищили у сім разів.

Отримані від НБУ кошти керівництво Реал банку у змові з іншими учасниками злочинної організації вивели через низку компаній з ознаками фіктивності та легалізували, у тому числі за участю компаній-нерезидентів та перевели у готівку.

Джерело: skelet.info

Такого терору не було з часів заснування селища: наслідки обстрілу у Харківській області

Читайте більше новин по темі:


Распечатать