Кому вигідний вибух на Кримському мосту?
Пошкодження міст отримав значні, очевидно, що стався цілеспрямований підрив важливого для Росії сакрального місця, яким так захоплювалися з одного боку, а з іншого боку захищали росіяни. Але сталося те, що сталося. Міст все ж таки зазнав атаки, але кому в першу чергу було вигідно?
Звичайно, всі одразу почали пишатися Службою безпеки України, яка влаштувала ідеальну диверсію на понад важливому (насамперед морально) об’єкті. Але чи мали українські спецслужби шанс провести таку блискучу операцію?
Не будемо лукавити, скажімо, що охорона Кримського мосту, незважаючи на свою продуманість, мала дуже велику ваду. Це банальний людський чинник, пов’язаний із лінню співробітників місцевої поліції. Але чи могли спецслужби сподіватись виключно на неуважність поліцейських? - навряд чи. Тим більше, час був підібраний якраз, коли на мосту стояв склад із цистернами, заповненими паливом. Сьогодні з’явилася інформація, що вантажівка мала проїхати мостом на день народження путіна. Тобто у п’ятницю, а не у суботу. Відповідно, якби він поїхав за призначеним часом – вихлоп від вибуху був би набагато меншим. Тому є багато питань, багато нестиковок до версії щодо причетності українських спецслужб. Хоча наші захисники неодноразово демонстрували свій професіоналізм понад складні операції.
У той самий час у Росії кілька місяців триває війна за посади у силових структурах. Йдеться про Міністерство оборони, Генштаб та Росгвардію. Починаючи з кінця серпня, багато хто пророкує відставку Шойгу та Герасимова. На їхнє місце має зайти Золотов як міністр оборони (зараз - глава Росгвардії) і Кадиров на посаду голови Росгвардії. Це підтверджується активізацією голови Чечні останнім часом і не прикритою критикою міністерства оборони. Його підтримує творець ПВК "Вагнер" Євген Пригожин. Також у грі голові ФСБ Бортников.
Кримський міст – об’єкт, який охороняється всіма, окрім військових. Тому у разі диверсії на мосту винними є всі, окрім Шойгу. Відповідно відкидати те, що підрив мосту організували співробітники МО РФ. У росіян була значно краща нагода здійснити підрив мосту.
Сьогодні путін вперше прокоментував вибух, вислухавши голову СК Бастрикіна, однозначно заявивши, що за ним стоять спецслужби України.
Звичайно, про внутрішні розбірки в Росії ніхто не розповість усередині країни, тому найреальніший варіант - це підрив моста на замовлення міністерства оборони РФ.
Що далі ?
Усередині Росії люди вже прозрівають від «імпотентності» влади. Жодного судного дня, як це раніше обіцяв, Медведєв не сталося. Водночас учора почали масово з’являтись новини про те, що путін шукає можливості переговорів із заходом. На завтра путін скликав засідання Ради безпеки. Очевидно, що це не так. Тому на завтрашньому засіданні мають бути ухвалені рішення, аби хоч якось відбілити «падіння обличчям у багнюку».
1 варіант
Змінюється формат спецоперації на антитерористичну. Що це означає за фактом? - насправді нічого, всередині Росії почнуться ще більші рухи до розвалу країни, адже мобілізація і так хаотична, а стане ще тотальнішою. Водночас підприємства переключать на «військові рейки». Все це тільки більше вбиватиме економіку РФ і збільшуватиме підтримку України від наших партнерів.
2 варіант
У відповідь росіяни можуть найближчими днями вдарити по критичні інфраструктури нашої країни, зокрема київськими мостами через Дніпро (око за око). Також можливі удари по ТЕС, ГЕС та іншим енергетично важливим об’єктам. Крайній варіант - це тактичний ядерний удар по накопиченню військ, але це дуже навряд чи.
3 варіант
Діди з Ради безпеки можуть висловити обурення та розійтися. Звичайно, цей варіант ідеальний, адже обурення у суспільстві в такому разі зросте в рази, адже як пояснити людям, що не буде жодної відповіді за руйнування сакрального об’єкту.
Чекаємо на завтрашній день, і дивимося, що придумають росіяни на тлі значних провалів в Україні.
Автор: Андрій Мірошниченко
Читайте більше новин по темі:
Распечатать