Путін дуже поспішає. Фесенко розповів, чого чекати після 30 вересня

Путін дуже поспішає. Фесенко розповів, чого чекати після 30 вересня
Путін дуже поспішає. Фесенко розповів, чого чекати після 30 вересня
Те, що очікується 30 вересня — суто пропагандистський шабаш.

Треба розуміти, що сам пропагандистський шабаш призначений для головного вигодоотримувача і головного споживача — для самого Володимира Путіна. Це такий подарунок до ювілею — 70-річчя, що буде 7 жовтня. Тому й так поспішали.

Про це пише для НВ політолог, директор Центру політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

Все інше — пропагандистський антураж, свято для «піпла». Головний споживач святкуватиме трохи пізніше. Проте це використовується в утилітарних цілях. З одного боку, цим святом заспокоюють партію війни — ультрапатріотів. Для них це буде демонстрація, що все «йде за планом», що нібито російські землі повертаються «в русскую гавань». Але свято зіпсоване. Мобілізація, або як її називають у Росії, «могилизация», все зіпсувала. І те, що зараз відбувається, зокрема, і у Москві, самі російські соціологи, психологи, називають психозом. Тільки це вже не психоз шовіністичний, який був у перші дні та тижні війни, а психоз страху від війни.

Психоз, який став наслідком мобілізації. У одних психоз проявляється втечею від війни до сусідньої держави, або кудись у глибинку. А в інших психоз — від нерозуміння, що буде далі, що робити, куди тікати, як сховатися від цієї війни.

У деяких уже починається і ядерний психоз. Путін своїм ядерним шантажем налякав, можливо, частково, Захід, але найбільше він налякав власних громадян, які вже всерйоз бояться ядерної війни.

Тому, це свято із психозом навпіл. Отака парадоксальна ситуація.

Анексія українських областей має пропагандистську спрямованість для заспокоєння і задоволення партії війни й самого Путіна, безумовно. Але одночасно це спосіб залякати Захід і змусити його тиснути на Київ. Щоб Київ погодився на російські умови миру.

За певною інформацією, нібито навіть є дати (бо в Росії все за планом, за графіком) — до 15 листопада — саміту Великої двадцятки на Балі примусити Київ до переговорів про мир на російських умовах.

Але, як це було і з попередніми планами, нічого з цього не вийде. Путін, як раніше, так і зараз, неадекватно оцінює ситуацію і в Україні, і реакцію самого Заходу.

Тому, найімовірніше, головним політичним наслідком всього цього пропагандистського шабашу з анексією стане те, що війне перейде в нову фазу. Війна стане більш безкомпромісною, зникає будь-який предмет для переговорів і для якихось мирних угод. Президент Зеленський про це вже попередив усіх — і російське керівництво, і західних партнерів. Вони про це і знали, але зайвий раз це повторити не завадить.

Ну і попередження пролунало у виступі на Генасамблеї, і на Радбезі ООН, у бік усіх членів ядерного клубу, зокрема, і Китаю. Думаю, що таке попередження є дуже актуальним. Путін, думаю, поки що тільки лякає загрозою застосування ядерної зброї. Свої військово-політичні завдання він вирішуватиме військовим шляхом, звичайною зброєю, ну і, безумовно, оцією мобілізацією. Йому потрібні люди, щоб спробувати просто кількісною навалою все ж таки взяти реванш.

Взагалі сенс всього цього дійства — це спроба взяти політичний реванш за поразки в Україні, зокрема, за поразки в Харківській області. Але, думаю, що на Путіна чекають нові військові поразки. Так що цей політичний реванш ніякої ролі не відіграє.

Ситуация в Северодонецке меняется каждый час, город ровняют с землей, – глава ВГА

Читайте більше новин по темі:


Распечатать