У США понад сто тисяч тисяч залізничників загрожують страйком, який паралізує економіку країни
Про наміри залізничників повідомляє американська преса.
За її даними, п’ять із 13 профспілок, які представляють працівників галузі, уклали тимчасові угоди із залізницями щодо виконання рекомендацій Президентської ради з надзвичайних ситуацій, які вимагають підвищення заробітної плати на 24 відсотки, виплат простроченої зарплати та грошових надбавок.
За оцінками Американської асоціації залізниць, загальнонаціональний страйк коштуватиме країні не менше двох мільярдів доларів на день. А експерти стверджують, що тривалий страйк зруйнує галузі, які залежать від транспортування таких товарів як зерно, вугілля, дизельне паливо, сталь та запчастини для автотранспортних засобів. Крім того, вони попереджають, що транспортні контейнери накопичуватимуться в портах і серйозно перевантажуватимуть ланцюжки поставок, що спричинить різке підвищення цін напередодні продажу наприкінці року.
Президент американської торгової палати Сьюзан Кларк передбачила, що загальний страйк працівників залізничної галузі обернеться для країни загальнонаціональною катастрофою.
"Будуть заморожені товаропотоки, спорожніють полиці магазинів, закриються робочі місця, зростуть ціни", - вважає Кларк.
Хоча і профспілки, і залізниці заявляють, що бажають уникнути страйку, деякі розглядають її як єдиний спосіб покращити умови праці.
Адміністрація президента США Джо Байдена відреагувала на ситуацію та закликала залізничні компанії та профспілки врегулювати суперечку, щоб не допустити припинення роботи американської залізничної системи. А міністр праці США Мартін Волш навіть скасував свою поїздку до Ірландії, щоб взяти участь у переговорах.
"Сторони продовжують вести переговори, і минулої ночі міністр Уолш відновив зусилля щодо мотивування сторін на досягнення врегулювання, яке запобігатиме будь-яким призупиненням нашої залізничної системи", - сказав представник Міністерства праці США.
Читайте більше новин по темі:
Распечатать