Жителя Хорола заарештували на 5 місяців за підтримку окупантів

Жителя Хорола заарештували на 5 місяців за підтримку окупантів
Жителя Хорола заарештували на 5 місяців за підтримку окупантів
У Полтаві засудив мешканця міста Хорол за публічні заклики до агресивної війни.

Про це редакція 368.media дізналася із вироку Жовтневого райсуду за ч. 5 ст. 27, ч. 1 ст. 110 КК.

Громадянина 27 лютого записав відеозвернення, адресоване синові друга — сержанту російської армії та іншим військовослужбовцям. Надалі відеоролик поширив невизначене коло осіб через месенджер.

Звертаюся до тебе як до сина мого друга, найближчого і як до тезки мого, як сержанта Російської армії, ну так вийшло. Син мій не підтримує мене – він нацик. Я сподіваюся тільки на тебе і всю російську та російську армію. Знайте, і будьте впевнені, що тільки ви захистите наших батьків своїх, що тільки ви захистите Русь, бо у ваших руках сила й міць. Мене побили вчора сильно… ось це лежу відлежуюсь, бо болить усе: голова, тіло нацики побили. Покажи всім офіцерам, усім хлопцям, рядовим і старшинам, боріться за Русь і не віддавайте свою землю нікому жодної мрази, не одному цапа. Дай Боже тебе стати генералом, і піти звідти зі Сходу на Захід і все взяти, і головне поважати батьків. Хлопці, шануйте батьків, шануйте Русь, шануйте своє надбання національне. Будьте щасливі та здорові

Громадянин обставин події не заперечував, але вважав, що його неправильно оцінюють. Пояснив суду, що, на його думку, основа життя землі і всіх земних законів є закон божий, яким він керувався. 2004 року вступив до православної громади храму «Всіх святих землях Русі просіявши» у місті Хорол.

Перебування в релігійній громаді дало йому розуміння, що він і релігія є єдиною та заможною обставиною, що призведе до об’єднання. За 18 років як парафіян цієї релігійної громади він став затятим послідовником такої віри і намагався довести її до інших осіб.

У цьому не пропагував росію як держава, лише вказував на Велику історичну Русь, різні за змістом поняття. Впевнений, що при дотриманні всіх Божих заповідей не було б нинішнього кровопролиття. Він як віруюча людина не підтримував і не підтримує агресію в жодній формі. Його власне «коріння» походить із давньої Русі, бо його предки жили на землях Чернігівщини, з частини якої потім створено Брянську область, де він народився. Після служби у радянській армії та завершення навчання у Чеховському технікумі (Московська область) «Молочної промисловості» ще 1987 року він як молодий фахівець приїхав до міста Хорол Полтавської області у напрямку. З того часу постійно проживав і працював на користь держави на користь держави Україна, її громадян.

У своїх висловлюваннях щодо сина товариша — про рух зі Сходу на Захід злого наміру не допускав, оскільки християнська віра з філософської точки зору передбачає, що «Схід» це святе та світле у житті людей, а «Захід» — негативне і таке, що не подобається людської моралі. Просить врахувати, що жодних негативних наслідків для України від його висловлювань не було. У скоєному щиро кається.

У суді виступили п’ятеро свідків, які показали, що приблизно 26-27 лютого в центрі Хорола Полтавської області обвинувачений на заклик «Слава Україні» відповів «слава Русі, слава росії», після чого почалася бійка, яку розняли поліцейські. Свідки вважають, що обвинувачений дурить суд. Проте заперечили, що той робив дії, спрямовані на зміну кордонів території чи державного кордону України, або схиляв до цього.

Сторона захисту надала суду відеозапис, з яким вбачається завершення зіткнення, коли незнайомець намагається вдарити обвинуваченого в голову, після чого перекидає через паркан велосипед. Голос за кадром коментує, що обвинувачений «говорив славу Русі та отримав по морді».

Але обставини цієї сварки суд не оцінює, оскільки станом на 27 лютого в Україні не існувало кримінальної відповідальності за глорифікацію Росії, яка вчинила збройну агресію проти України. Таку відповідальність запроваджено у ст. 436-2 КК лише з 16 березня.

Відомості до ЄРДР спочатку внесли за ч. 1 ст.111 КК — державна зрада, але згодом справу було направлено до суду з кваліфікацією за ч. 5 ст. 27, ч. 1 ст. 110 КК - допомога представникам Росії у зміні кордонів території або державного кордону України з порушенням порядку, встановленого Конституцією.

Проте суд дії чоловіка перекваліфікував за ст. 436 КК України – публічні заклики до агресивної війни.

Суд бере до уваги, що звернення обвинувачений записав на тлі власних емоційних та фізичних переживань внаслідок нещодавньої сварки та бійки з односельцями. До того ж суд враховує, що чоловік зазнав тривалого навіювання проросійськими догматами московського патріархату.

Крім того, суд враховує особу обвинуваченого, раніше не судимого, має постійне місце проживання, допомагає синові по господарству, одружений, характеризується переважно позитивно, є віруючим та відвідує церкву, неодноразово нагороджувався грамотами та подяками.

Обставинами, що пом’якшують покарання, є щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину. Обставинами, що обтяжують покарання, вважається скоєння злочину з використанням умов воєнного стану.

Суд призначив покарання у вигляді арешту на рівні, наближеному до максимальної межі санкції інкримінованої статті, а саме на 5 місяців та 8 днів.

Ситуация в Северодонецке меняется каждый час, город ровняют с землей, – глава ВГА