Учені змоделювали, як може поширюватись радіація в разі аварії на Запорізькій АЕС

Учені змоделювали, як може поширюватись радіація в разі аварії на Запорізькій АЕС
Учені змоделювали, як може поширюватись радіація в разі аварії на Запорізькій АЕС
Радіація за гіпотетичної аварії на Запорізькій АЕС пошириться на значну частину території України. Радіоактивні домішки, найімовірніше, досягнуть Києва, але також можуть бути винесені на території сусідніх держав (східна частина Білорусі, Польща, країни Балтії).

Про таку небезпеку попередили вчені Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС та Національної академії наук. Вони розробили модель того, як переміщатиметься радіація, і опублікували ролик у Facebook .

Наголосимо, що розрахунки зроблено з урахуванням метеорологічних умов 15-18 серпня 2022 року.

Передбачається, що протягом цього періоду найвищі значення концентрацій радіоактивних аерозолів можуть спостерігатися всередині території України, особливо у ближній зоні від джерела викиду, радіусом 50-100 кілометрів. Причому практично у всіх напрямках від ЗАЕС.

Значні концентрації радіонуклідів можуть досягти Києва, а далі через західні області піти на сусідні країни.

"Наприкінці змодельованого періоду основним напрямом перенесення радіонуклідів є східний, внаслідок чого значні концентрації радіоактивних аерозолів можуть спостерігатися над окупованими частинами Донецької та Луганської областей", – підсумували експерти.

Поширення радіації dqkiqrxiueiqrhzrz

Поширення радіації від ЗАЕС у разі НП

При створенні вказаного відео використовувалася прогностична метеорологічна модель WRF ARW v4.3 та моделюючий комплекс атмосферної дисперсії CALMET-CALPUFF v6.

Повний текст пояснення вчених.

Скриншот Facebook Ukrainian Hydrometeorological Institute.

Ситуация в Северодонецке меняется каждый час, город ровняют с землей, – глава ВГА

Читайте більше новин по темі:


Распечатать