Видобуток газу в Росії обвалився
Ще минулого місяця ця цифра була на рівні 10%. Через відмову постачати газ доводиться скорочувати і його виробництво.
Про це йдеться у матеріалі OBOZREVATEL. Такими темпами, упевнений енергетичний експерт Володимир Омельченко, Росії незабаром доведеться консервувати свої свердловини. Це завдасть значної шкоди всій галузі. Скорочується обсяги виробництва, падає експорт, знижуються надходження до бюджету, скорочується кількість робочих місць.
Наприклад, з січня до серпня експорт у країни далекого зарубіжжя становив 78,5 млрд куб. м - на 36,2% (на 44,6 млрд куб. м) менше, ніж за той же період 2021 року. При цьому у прес-службі "Газпрому" заявляють, що взимку блакитне паливо може подорожчати до 4 тис. доларів. Проте заробити на цьому Росія не зможе.
Справа в тому, що йдеться про ціни на спотовому ринку (короткострокові договори), тоді як РФ постачає блакитне паливо лише за довгостроковими контрактами. Більше того, цей прогноз можна вважати частиною інформаційної війни.
Експерт Максим Білявський додає: "Газпром" не може давати прогнози, оскільки не має всієї необхідної інформації. Єдина мета таких оцінок – вплинути на австрійсько-німецький сегмент ринку газу. Саме Австрія та Німеччина споживають левову частку російського газу. Сама новина про те, що газ подорожчає, підштовхує ринок до зростання цін.
У той же час, франко-британський сегмент ринку від газу з РФ не залежить, додає експерт. Тому там вартість блакитного палива значно нижча, ніж у Німеччині.
Ситуация в Северодонецке меняется каждый час, город ровняют с землей, – глава ВГА