В Естонії вирішили демонтувати радянські пам’ятки: першим перемістять танк Т-34 у Нарві
Про це повідомляє естонське видання ERR . Зазначається, що на час знесення поліція запровадила комендантську годину поблизу пам’ятників, закривши дороги для транспорту та пішоходів. Це зроблено з метою безпеки. Інформацію підтвердили у Департаменті поліції та прикордонної охорони, а також кореспондент "Актуальної камери" Антон Алексєєв.
"Дорога від Нарви до Нарва-Йиесуу зараз перекрита у двох місцях. Через перший кордон ми проїхали. На іншому також стоїть поліція", - розповів Алексєєв, зазначивши, що їхні документи взяли на перевірку.
Пізніше їм із оператором вдалося доїхати до танка, але жодної цивільної особи в районі не було. Демонтаж, за словами кореспондента, розпочався о 08.15 ранку.
"Зараз вже видно, що танк посунувся на своєму постаменті. Крани на місці. Зараз екскаватор прибирає клумбу, яка знаходиться перед постаментом. Мабуть, вона заважає роботам. Також вже прибрали одну квадратну клумбу та лавочку", – повідомив Алексєєв, констатувавши, що процес дається непросто.
Після демонтажу його занурять на військовий тягач. Танк Т-34 буде доставлений до Естонського військового музею у Віймсі.
На місці також працюватимуть так звані "діалогові" поліцейські, які розмовлятимуть з людьми як естонською, так і російською мовами.
"Їхня головна роль – запобігати конфліктам, розряджати напруженість і пояснювати, які права за законом має поліція у разі непокори забороні", – зазначили у департаменті.
Прем’єр-міністр Естонії Кая Каллас на позачерговій прес-конференції заявила, що після повномасштабного вторгнення Росії до України 24 лютого радянські військові пам’ятки у громадському просторі Естонії перестали бути просто місцевою проблемою.
"Ми не дамо Росії можливості використати минуле, щоб зруйнувати внутрішній світ Естонії", – сказала вона, додавши, що, враховуючи швидке зростання напруженості та плутанини навколо меморіалів у Нарві, діяти потрібно швидко, щоб забезпечити громадський порядок та внутрішню безпеку.
"Саме тому ми в уряді прийняли рішення прибрати військові пам’ятники з їхніх нинішніх місць, щоб не дати їм ще більше розпалити ненависть у суспільстві і роздирати старі рани. залишатися гідним місцем для поминання загиблих", – додала Кая Каллас.
Ситуация в Северодонецке меняется каждый час, город ровняют с землей, – глава ВГА
Читайте більше новин по темі:
Распечатать