Україна готова збільшити експорт електроенергії до Європи, але є умова
Про це на прес-конференції заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
"Європа в очікуванні без перебільшення найважчого для себе опалювального сезону, очікує підтримки від України електроенергією та запит від 1 до 4 тисяч мегават. Відповідно ми говоримо, що українська енергосистема готова підтримувати європейські країни за умови, що Запорізька АЕС, що має шість блоків тисяч мегават, буде під українським контролем, буде безпечно працювати, демілітаризована. У такому разі, звичайно, ми зможемо виконувати всі наші зобов’язання щодо експорту з підтримки Європи", - сказав він.
Шмигаль не приховував, що Україна хоче розширити можливості експорту електроенергії до Європи максимально до 2700 мегават.
"Зараз 300, можемо і хочемо мати 2700, тому що за два місяці, коли ми експортували 100, потім 200 і зараз 300, ми отримували 3 мільярди гривень чистого прибутку. Це величезний експортний ресурс для України, який стане компенсатором тих втрат, що ми понесли у металургії, хімії, руди та інше, що ми втратили через блокування українських портів", - додав глава уряду.
Що із Запорізькою АЕС?
За словами Шмигаля, Запорізьку АЕС зупинено. Вона переведена у так званий холодний режим. Усі блоки призупинено, вироблення електроенергії відбувається на мізерному рівні, його вистачає для часткового забезпечення потреб.
"Відновлені лінії дозволяють зберігати режим охолодження ядерного пального на станції та режим безпеки. Український колектив станції виконує свою роботу повністю. Звичайно, там незаконно перебувають представники "Росатому", звичайно там знаходяться російські терористичні збройні угруповання, які досить у великій кількості переховувалися від місії МАГАТЕ Але у будь-якому випадку перебування в місті зафіксували, техніка російська там апріорі не може знаходитися, але знаходиться, і сліди обстрілів було видно, з якої території прилітали всі ці ракети та снаряди», - каже прем’єр.
Скільки електроенергії експортує Україна до Європи зараз
За даними Шмигаля, Україна експортує до Польщі, Румунії, Словаччини в межах 300 мегават, що є квотою.
"Крім цієї квоти, поза нею ми експортуємо до Польщі 265 мегават - це додатково. І окремо ми більше 150 мегават експортуємо до Молдови, але маємо можливість експортувати 600 мегават для підтримки молдавської енергомережі", - говорить він.
Українців чекає подорожчання гречки, але потім ціна впаде: прогноз
Читайте більше новин по темі:
Распечатать