У Києві шахраї розсилають через Телеграм фейкові повідомлення про виплати від Червоного хреста
Гроші обіцяють біженцям, переселенцям, військовим, дітям до 18 років та людям, які втратили роботу. Проте таких виплат Червоний Хрест України не веде.
Про це "Країні" розповіли джерела у Нацполіції.
Незважаючи на попередження Нацполіції про те, що потрібно уважно читати повідомлення, які розсилаються від імені міжнародних організацій і в жодному разі не вводити дані своїх банківських карток після переходу за незнайомими посиланнями, все одно в мережі аферистів трапляються довірливі люди. У військових умовах досить популярним видом злочинного заробітку стало шахрайство під виглядом допомоги від ООН або Червоного хреста. Свіжий випадок такої афери стався вчора з 37-річною киянкою, яка мешкає у Печерському районі столиці.
На телефон потерпілої надійшло повідомлення в месенджері "Телеграм" із пропозицією оформити допомогу від міжнародного Червоного хреста.
У повідомленні було активне посилання, яким пропонувалося пройти для оформлення одноразової виплати.
Як розповіли "Країні" джерела в Нацполіції, довірлива дівчина виконала все, що вказувалося в інструкції зловмисників, і ввела всі реквізити своєї банківської картки, включаючи секретний cvv-код.
Її не насторожили такі вимоги, оскільки потерпіла була впевнена, що без даних її картки міжнародна організація не зможе зарахувати на її рахунок допомогу у розмірі 6500 грн.
Звісно, після отримання всіх даних шахраї отримали доступ до карткового рахунку потерпілої та в ту ж хвилину зняли близько 15 тисяч гривень.
Дівчина звернулася до банку, щоб скасували операцію і написала заяву до столичної поліції, проте гроші їй не повернули, оскільки їх встигли зняти готівкою.
Поліція розпочала розслідування за ч.3 ст.190 КК України-Шахрайство за допомогою електронно-обчислювальної техніки. Цей тяжкий злочин і за нього передбачено покарання до 8 років позбавлення волі, якщо хакерів-шахраїв вдасться упіймати.
Читайте більше новин по темі:
Распечатать