Нацбанк заборонив роботу понад 600 валютних обмінників

Нацбанк заборонив роботу понад 600 валютних обмінників
Нацбанк заборонив роботу понад 600 валютних обмінників
Національний банк України вжив заходів впливу до чотирьох фінансових компаній, які здійснюють торгівлю валютними цінностями. Так, було відкликано ліцензії на торгівлю валютними цінностями, а до двох фінансових компаній застосували штрафи та письмові застереження.

Про це повідомляє НБУ .

Зокрема, "ФК "Константа м", "ДСД Фінанс", "24 онлайн" та "Фінансова гарантія" анульовано ліцензії за порушення вимог валютного законодавства. Ці компанії охоплюють близько 15% ринку готівкового обміну валют і мають понад 600 пунктів обміну валют.

Дві компанії - "ФК "Фінофіс" та "24 онлайн" - оштрафовані. Розмір штрафу становить 151 тисяча грн до кожної установи за виявлені порушення Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню поширення зброї масового знищення" та Закону України "Про валюту та валютні операції". Також до цих двох фінансових компаній застосовано письмові застереження.

Нагадаємо, для мінімізації спекуляцій на валютному ринку в умовах війни регулятор посилив вимоги до небанківських фінансових установ та операторів поштового зв’язку, які здійснюють торгівлю валютними цінностями у готівковій формі (обмін валют). Тому регулятор розпочав позапланові виїзні перевірки структурних підрозділів установ, які мають ліцензії Національного банку України на здійснення валютних операцій, з питань дотримання ними порядку організації та здійснення торгівлі валютними цінностями у готівковій формі, визначеної регулятором.

На 4 серпня 2022 року Національний банк здійснив 40 перевірок структурних підрозділів 15 небанківських фінансових установ. За результатами таких перевірок встановлено факти недопущення членів інспекційної групи до проведення позапланової виїзної перевірки, перешкоджання у проведенні таких перевірок, здійснення валютно-обмінних операцій без їхнього документального оформлення та інші порушення. Водночас за результатами безвиїзного нагляду за небанківськими фінансовими установами, що мають ліцензії Національного банку, виявлено низку грубих порушень, які полягали у здійсненні операцій, всупереч постановам регулятора.

Також Національний банк України встановив додаткові вимоги щодо етичної поведінки під час врегулювання простроченої заборгованості (вимоги щодо етичної поведінки). Ціль цього кроку – захист прав споживачів та інших осіб за забезпечення відповідального ставлення з боку кредитодавця, нового кредитора або колектора.

Ситуация в Северодонецке меняется каждый час, город ровняют с землей, – глава ВГА

Читайте більше новин по темі:


Распечатать