Суд поновив дозвіл фірмі Фірташа на видобуток титану, анульований через рішення РНБО — ЗМІ

Як повідомляє NADRA.INFO, суд зупинив наказ Держгеонадр про припинення права на користування надрами компанії Дмитра Фірташа.
Нагадаємо, ТОВ «Мотронівський ГЗК» користується Малишевським родовищем циркон-рутил-ільменітоносних пісків (ділянки Мотронівсько-Аннівська та Північно-Західна) в Дніпропетровській обл. на підставі спецдозволу № 3640, наданого в 2004 р., дійсного до 2034 р..
На тлі запроваджених в 2021 р. до пана Фірташа санкцій РНБО, в березні 2023 р. Державна служба геології та надр України зупинила дозвіл Мотронівського ГЗК та інших компаній бенефіціара.
В 2024 р. РНБО винесла нове санкційне рішення щодо Дмитра Фірташа, постановивши анулювати спецдозвіл Мотронівського комбінату. Але компанія встигла продати його на користь ТОВ «Тіберіус Плюс» Олексія Шестюка, і суд заборонив припиняти право користування надрами. В квітні 2025-го цю заборону скасував Верховний Суд, і дію спецдозволу таки припинили.
Втім за лічені дні Дніпропетровський окружний адмінсуд (ДОАС) зупинив дію наказу Держгеонадр про анулювання на прохання ТОВ «Тіберіус Плюс» як покупця спецдозволу (ухвала). Служба оскаржила заборону, одна апеляція також стала на бік набувача відчужуваного права на користування надрами (постанова). Наразі відомо, що Держгеонадра звернулися із касаційною скаргою до Верховного Суду, дату розгляду станом на 18.07.2025 ще не призначено.
За останніми офіційними даними Держгеонадр станом на 27.06.2025 р. дозвіл Мотронівського ГЗК був дійсним і не зупиненим.
Важливо також нагадати, що в травні ДОАС зобовʼязав Держгеонадра погодити відчуження спецдозволу № 3640 до компанії Тіберіус Плюс (рішення).
Мотронівський ГЗК – незакінчений інвестиційний проєкт Group DF, який, за даними групи, було вимушено заморожено з початком повномасштабної війни РФ проти України.
Втрати держави внаслідок спровокованого санкціями простою титанових активів в 2023-2024 рр.., у Group DF оцінювали в не менше ніж 126 млн грн.
Відчуження спецдозволу Мотронівського ГЗК в Group DF не коментують.
Распечатать







