Голова Радбезу ООН: Греція займає «дуже принципову позицію» щодо територіальної цілісності України

Про це Секеріс сказав журналістам у четвер на брифінгу з приводу початку головування його країни в РБ ООН.
Він зазначив, що хоча питання російської війни не передбачено в порядку денного на поточний місяць з «технічних» причин (Росія блокує його включення), Рада Безпеки обовʼязкового обговорюватиме ситуацію в Україні на запит членів Радбезу.
Він зауважив, що Греція разом з іншими країнами ЄС, представленими в Радбезі, ініціювала обговорення російської війни на попередніх засіданнях.
Постпред нагадав, що на початку березня Україна і США досягли домовленостей стосовно припинення вогню, і Греція підтримує ці зусилля на чолі з Америкою. «Ми шкодуємо, що Росія ще не долучилася до цієї угоди… - сказав голова Радбезу - Побачимо, що з цього вийде… Це те, за чим ми повинні дуже уважно стежити».
Він підкреслив, що Греція солідарна з Україною.
«Ми, як Греція на національному рівні, займаємо дуже принципову позицію на користь поваги до міжнародного права, принципів незалежності, проти будь-яких порушень суверенної і територіальної цілісності України, і ми солідарні з Україною», - сказав дипломат.
Припинення вогню має привести до справедливого, всеосяжного і тривалого миру через дипломатію, але відповідно до Статуту ООН, який підтримує суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України, зазначив постпред.
За його словами, Україна «повинна і має право вирішувати своє власне майбутнє і приймати ту мирну формулу», яка її влаштовує.
«Не може бути обговорення миру без України і, я б сказав, без Європи», - наголосив голова Ради Безпеки.
Головування в Раді Безпеки змінюється щомісяця поміж 15 її членами. У квітні головувала Франція, у червні – черга Гаяни, у липні - Пакистану.
Глава МЗС Німеччини Бербок приїхала до України з 11-м візитом
Распечатать