Meta витратила 45 млрд доларів на провальну ідею метавсесвітів

Meta витратила 45 млрд доларів на провальну ідею метавсесвітів
Meta витратила 45 млрд доларів на провальну ідею метавсесвітів
Чотири роки тому Марк Цукерберг перейменував корпорацію Facebook на Meta, аби реалізувати своє бачення метавсесвітів. За даними інсайдерів, на цей проєкт вже було витрачено $45 млрд, проте амбітну мету досі не вдалося досягти. 

Про це пише TechSpot.

Ця сума майже дорівнює загальній ринковій капіталізації таких конкурентів у сфері соціальних медіа, як Snap і Pinterest, або вартості, яку Ілон Маск заплатив за придбання Twitter. Крім того, Цукерберг попередив у звіті про прибутки за 2024 рік, що збитки продовжуватимуть "суттєво зростати".

Колишні співробітники лабораторії Reality Labs описують цей підрозділ як неорганізований і дисфункціональний. Часті зміни в керівництві та постійні перестановки спричиняли хаос, оскільки багато менеджерів були переведені з інших підрозділів Meta, не маючи досвіду в галузі AR та VR.

"Місцевих героїв" з таких підрозділів, як Instagram, підвищували до керівництва командами віртуальної реальності, розповів один зі співробітників. Інший колишній працівник зазначив, що Meta необачно "грає в кадрове лото", призначаючи ролі в AR і VR людям, які "насправді не мають досвіду в цих сферах". Така комбінація некваліфікованого керівництва та нечіткої продуктової стратегії значно сприяла величезним збиткам підрозділу.

Фінансова звітність свідчить, що протягом останніх кількох років збитки підрозділу значно зросли: $6 млрд у 2020 році, $10 млрд у 2021 році, $13 млрд у 2022 році та $16 млрд у 2023 році. Лише за перший квартал 2024 року підрозділ поніс ще $3,8 млрд збитків, що перевищило сумарний дохід за 2022 та 2023 роки.

Зі зростанням витрат також кожного року зменшувався дохід підрозділу. Інвестиційний аналітик Джин Мюнстер з Deepwater Asset Management вважає, що підрозділ є "фінансовою катастрофою", яка спричиняє падіння акцій Meta. Хоча деякі інвестори все ще зберігають терпіння, сподіваючись на довгострокові перспективи AR і VR, цей оптимізм поступово згасає.

Масштабний збій у Telegram: користувачі по всьому світу скаржаться на проблеми з роботою месенджера


Распечатать