Україна отримала майже повний доступ до програми ЄС «Copernicus»

Україна отримала майже повний доступ до програми ЄС «Copernicus»
Україна отримала майже повний доступ до програми ЄС «Copernicus»
Угода між Україною та Європейським Союзом про участь у компонентах програми «Copernicus», яка була підписана у Брюсселі в рамках Ради асоціації Україна-ЄС, надає Україні доступ до космічної програми ЄС на рівні із країнами-членами, за винятком деяких безпекових компонентів.

Таке роз’яснення за підсумками підписання угоди надали з Місії України при ЄС.

«Угода визначає умови та принципи участі України в окремих компонентах Космічної програми Європейського Союзу відповідно до Регламенту (ЄС) 2021/696…. Угода регламентує, що Україна братиме участь у цих програмах на умовах, аналогічних до умов для держав-членів ЄС, з деякими обмеженнями. Зокрема, Україна не матиме доступу до безпекових компонентів програми (наприклад, служби безпеки Copernicus)», - йдеться у наданому роз’ясненні.

Зокрема, «космічна угода» з ЄС передбачає асоціацію України з такими частинами європейської космічної програми:

Copernicus – європейська програма спостереження за Землею, що надає супутникові дані для моніторингу навколишнього середовища, кліматичних змін, управління надзвичайними ситуаціями тощо;

Космічна погода (Space Weather Events, SWE) – моніторинг та аналіз явищ у космічному середовищі, які можуть впливати на супутники, енергосистеми та комунікації;

Навколоземні об’єкти (Near-Earth Objects, NEO) – відстеження астероїдів та інших об’єктів, що можуть становити загрозу для Землі.

Представники України отримають право бути спостерігачами в комітетах, які приймають рішення щодо цих програм, але без права голосу. Така співпраця сприятиме розвитку космічних технологій в Україні, допоможе українським підприємствам інтегруватися в європейський космічний ринок та сприятиме економічному відновленню країни.

Європейський комісар з питань оборони й космосу Андрюс Кубілюс привітав підписання з Україною угоди про доступ країни до програми ЄС «Copernicus» та назвав цей документ «першим кроком» у приєднанні України до космічних програм Європейського Союзу.

«Радий оголосити, що сьогодні, разом із Всеволодом Ченцовим (представником України при ЄС – ред.), я підписав угоду між ЄС і Україною про участь України у програмі ЄС «Copernicus», у космічній програмі погоди та навколоземних об’єктів. Це критично важливий перший крок для поглиблення нашого співробітництва в рамках Космічної програми ЄС», - написав представник Єврокомісії на власній сторінці в мережі Х..

Масштабний збій у Telegram: користувачі по всьому світу скаржаться на проблеми з роботою месенджера


Распечатать