Майже 60% українців не користуються додатком "Дія"

Майже 60% українців не користуються додатком "Дія"
Майже 60% українців не користуються додатком "Дія"
Минулого року кожен другий українець користувався електронними державними послугами, найчастіше – застосунком чи порталом "Дія". Неї користувалися 42% українців.

Про це пише Укрінформ за результатами презентації дослідження "Як українці користувалися державними електронними послугами та інтернетом у 2024 році та чи змінилися ці звички за рік?".

"Наразі 54,7% українців стверджують, що вони користувалися принаймні однією державною електронною послугою. Не користувалися трохи більше 40%. Якщо говорити саме про користування "Дією" як флагманом сприйняття державних електронних послуг в Україні, то 42% українців визнають, що вони користуються нею", – заявив виконавчий директор Київського міжнародного інституту соціології Антон Грушецький.

Заступниця керівника з розвитку електронних послуг Міністерства цифрової трансформації Валерія Коваль повідомила, що торік загальна кількість користувачів е-послуг в Україні трохи зменшилася у порівнянні з 2023 роком, коли в аналогічному дослідженні показник сягав 64,1%. 

"Наприклад, деякі люди користуються послугою лише раз у житті – це може бути "єМалятко" або одруження в "Дії". Друга причина - здебільшого послуги ми трансформуємо в автоматичні, щоб громадянин взагалі не потребував окремого звернення за ними. Наприклад, як автоматичне подовження субсидій. Найбільш показовим для нас є показник задоволеності українців електронними послугами. І за минулий рік він збільшився на 5%", – зауважила Коваль.

Читайте по темі: Україна не піде на жодні територіальні компроміси, — Сибіга

Так, задоволеними в цілому е-сервісами є 84% українців проти майже 80% роком раніше.

Серед найбільш популярних державних електронних послуг:

"Дія" (її серед фаворитів назвали 42% опитаних),

послуги щодо особистого транспорту (15%),

платні послуги отримання інформації з реєстрів (13%),

питання пенсійного забезпечення та отримання паспортів (по 10%).

Грушецький своєю чергою зауважив, що певна диференціація серед користувачів спостерігається у віковому розрізі і пов’язана вона як із різною інтенсивністю користування інтернетом, так і з цифровою грамотністю.

Зокрема, найчастіше і за більшою кількістю сервісів звертається до "держави у смартфоні" більш молода аудиторія – у категорії до 30 років, е-послугами користуються понад 70% українців, тоді як серед людей віком від 70 років таких лише 22%.


Распечатать