Найбільша нафтосервісна компанія світу може піти з Росії через санкції

Найбільша нафтосервісна компанія світу може піти з Росії через санкції
Найбільша нафтосервісна компанія світу може піти з Росії через санкції
Один із заходів у рамках останнього пакету санкцій США проти російської нафтової галузі передбачає заборону на надання послуг, пов’язаних із нафтовидобуванням. Таким чином це має змусити американську нафтосервісну компанію Schlumberger, яка скористалася відходом конкурентів, щоб наростити бізнес, вийти з Росії.

Про це пише The Moscow Times.

Як зазначається, найбільша нафтосервісна компанія світу Schlumberger (нині називається SLB) продовжує працювати з російськими нафтовиками, чим викликає невдоволення американських законодавців.

Так, у жовтні понад 50 конгресменів звернулися з листом до адміністрації президента США Джо Байдена і зажадали санкцій проти SLB, яка, за їхніми словами, підтримує президента РФ Владіміра Путіна.

Після наймасштабнішого пакету санкцій проти російської нафтової галузі, який забороняє з 27 лютого надавати нафтосервісні послуги особам у Росії, конгресмени Ллойд Доггетт та Джейк Очінклосс заявили Financial Times, що SLB має піти з Росії, інакше компанія ризикує порушити нові обмежувальні заходи.

Втім, SLB не відповіла на прохання прокоментувати нові обмеження.

На сайті компанії йдеться, що вона серйозно ставиться до питань експортного контролю та дотримання санкцій: "Ми виділили значні ресурси в рамках усієї компанії, щоб забезпечити дотримання, а то й більш жорстке виконання різних міжнародних законів".

SLB за три роки, що минули після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну, не лише не згорнула діяльність, а й зайнялася її розширенням. Її головні конкуренти, американські Baker Hughes та Halliburton, продали бізнес місцевому менеджменту та покинули Росію. Пішов і швейцарський постачальник енергетичного обладнання ABB.

SLB укладає нові контракти, наймає персонал, а обладнання завозить через країни, що не приєдналися до санкцій.

Поставки від зарубіжних підприємств SLB до Росії припинилися до вересня 2023 року, але в серпні-грудні вона закупила обладнання на $17,5 млн у інших постачальників, зокрема в Китаї та Індії. Із цієї суми $2,2 млн було витрачено на продукцію, спочатку вироблену SLB або її дочірніми компаніями.

У грудні 2023 році SLB уклала договір із Всеросійським науково-дослідним геологічним нафтовим інститутом про надання послуг із розробки моделей для розробки нафтогазових родовищ, після чого розмістила оголошення про набір 1 тис. фахівців на додаток до 9 тис. штатних співробітників.

Україна не піде на жодні територіальні компроміси, — Сибіга


Распечатать