Більше 2 тисяч українських військових постраждали від хімічних отруєнь, троє загинули – статистика ЗСУ
Про це 13 грудня на брифінгу заявив Артем Власюк, начальник відділу екологічної безпеки та цивільного захисту управління радіаційного, хімічного, біологічного захисту командування Сил підтримки.
"Всього з початку повномасштабного вторгнення із симптомами отруєння до медичних закладів як військового призначення, так і загальної медичної інфраструктури України було направлено понад 2 тисячі військовослужбовців із різними ступенями отруєння невідомими або відомими хімічними речовинами. В тому числі отруйними речовинами подразнюючої дії — CS та CN, які використовуються у боєприпасах для боротьби із заворушеннями", — зазначив він.
За його словами, "стосовно загиблих військовослужбовців, то ми маємо зараз, на жаль, три таких летальні випадки".
При цьому імена загиблих та підрозділи, у яких вони служили, він не назвав із міркувань безпеки.
Власюк додав, що росіяни застосовують небезпечні хімічні речовини переважно на напрямках, де зосереджує найбільші свої зусилля, і приховують застосування таких засобів "щільним" вогневим впливом, що унеможливлює виявлення та відбір проб для подальшого розслідування.
"Загалом від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну підрозділи радіаційної, хімічної, біологічної розвідки, зокрема командування Сил підтримки ЗСУ, зафіксували понад 4 800 випадків застосування небезпечних хімічних речовин", — сказав він.
Нагадаємо, 18 листопада представники Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) підтвердили наявність отруйної речовини CS (2-хлорбензиліденемалононітрил) у зразках, зібраних на передовій у Дніпропетровській області.
Відомо, що інцидент із застосуванням речовини CS стався 20 вересня 2024 року поблизу села Іллінка. Експерти ОЗХЗ задокументували подію, опитали свідків і вилучили зразки з траншеї.
Це перший випадок, коли ОЗХЗ підтвердила застосування газу, призначеного для масового ураження, в регіонах України, де тривають бойові дії, повідомили її співробітники.
Распечатать