Російські дрони зіткнулися з серйозними проблемами після заміни корейських двигунів на китайські
Про це пише The Washington Post.
Американські посадовці вважають, щовказані проблеми це наслідок санкцій, які обмежують доступ Росії до високоякісних компонентів.
Найчастіше "Герані" втрачають контроль при різкому повороті. Деякі з них розбиваються, інші вирівнюються, але при цьому стають легкою здобиччю для українських засобів ППО.
Західні та українські військові аналітики, які розмовляли з WP, пов’язали велику кількість збоїв із неякісними компонентами.
Імовірною причиною експерти Королівського об’єднаного інституту оборонних досліджень (RUSI) назвали заміну серводвигуна – невеликого пристрою, який допомагає регулювати рух безпілотника в польоті. Наприкінці минулого року виробник почав ставити на "Герань-2" китайський серводвигун замість південнокорейського, який росія використовувала раніше, але тепер не може через санкції.
Несправні безпілотники ознаменували невелику перемогу західних країн у протистоянні, яке ведуть державні та розвідувальні органи різних країн, щоб з одного боку позбавити москву доступу до високотехнологічних компонентів, а з іншого – знайти способи обійти обмеження та доставити ці деталі до рф, пише WP.
За словами американських чиновників, після початку війни операції із закупівлі іноземних компонентів взяли у свої руки ФСБ та ГРУ.
Незважаючи на те, що США вдається перекривати нові і нові канали контрабандних поставок, росія виробляє деякі видів озброєнь у таких кількостях, що це компенсує втрати в якості. Лише у жовтні вона запустила по Україні понад 2 тисяч дронів "Герань-2", повідомив президент Володимир Зеленський.
В турецькому Ізмірі стався вибух: п’ятеро загиблих, десятки поранених
Распечатать