На Полтавщині покарали чоловіка, який відмовився від мобілізації через віру
Рішення щодо громадянина ухвалив Диканський районний суд Полтавщини. Про випадок пишуть ЗМІ з посиланням на дані судового реєстру.
У матеріалах справи йдеться, що цьогоріч у вересні обвинувачений пройшов військово-лікарську комісію, яка визнала його придатним до служби у воєнний час. Однак він від отримання бойової повістки відмовився, аргументуючи це власними релігійними переконаннями.
На військовозобов’язаного склали відповідний протокол, а потім він постав перед судом і на засідання визнав свою провину.
"Розповів, що раніше не проходив військову службу. На початку повномасштабного вторгнення ходив до військкомату та оновлював свої дані. Також у 2024-му скористався додатком "Резерв+", через який теж оновив відомості. Повістку на мобілізацію відмовився отримувати, бо "його віра забороняє тримати зброю та вбивати людей", – розповіли ЗМІ історію ухилянта з Полтавщини.
Читайте по темі: В турецькому Ізмірі стався вибух: п’ятеро загиблих, десятки поранених
У рішенні суду щодо нього вказано також, що він проживає з дружиною, яка нині перебуває у декретній відпустці; має двох малолітніх дітей (2,5 років і дев’яти місяців); із ними мешкають його батьки-пенсіонери. Чоловік офіційно не працює, але займається ремонтом техніки, що є його заробітком.
Окремо зазначено, що "найближчим часом він має намір організувати табір при церкві Євангельських християн-баптистів". Крім цього, чоловік вперше притягується до кримінальної відповідальності, він визнав свою провину, "має сталі соціальні зв’язки", а в справі відсутні обставини, які б обтяжували покарання.
Судді також зважили на висновок органу пробації, який оцінив як середній ризик вчинення представником церкви баптистів повторного кримінального правопорушення. Також у тому відомстві вказали, що виправлення особи можливе "без позбавлення або обмеження волі". Враховуючи все це, суд покарав ухилянта з Полтавщини умовним терміном.
Довідка: згідно законодавства нашої країни, жодні релігійні переконання не можуть бути підставою для ухилення громадянина України, визнаного придатним до військової служби, від мобілізації з метою виконання свого конституційного обов’язку. Та й призов на військову службу за мобілізацією не означає автоматично, що такі люди зобов’язані брати до рук зброю, адже вони можуть бути задіяні у виконанні інших функцій у війську, не пов’язаних із використанням зброї (так зауважив Верховний Суд).
Водночас громадянин має право відмовитися від проходження військової служби з релігійних переконань, але в такому випадку йому потрібно обов’язково довести такі фактори:
– належність до чинних релігійних організацій в Україні, віровчення яких прямо забороняє своїм послідовникам брати до рук будь-які види зброї;
– щирість свого вірування з послідовними діями та доказами (наприклад, ходіння в церкву впродовж декількох років, постійні пожертви для церкви тощо).
І якщо такі факти українець дійсно доведе на практиці в суді, то, як підкреслили у Верховному Суді, він зможе уникнути саме кримінальної відповідальності за ухилення від мобілізації за статтею 336 Кримінального кодексу України.
Читайте більше новин по темі:
Распечатать