У ДБР розповіли, скільки військових добровільно повернулися на службу після СЗЧ
Про це повідомляє пресслужба Державного бюро розслідувань.
У Бюро наголосили, що цій роботі сприяють нещодавні зміни до Кримінального Кодексу України, які дозволяють судам ухвалювати відповідні рішення.
"Лише у жовтні за матеріалами ДБР суди у Львівській, Івано-Франківській, Волинській, Закарпатській та Тернопільській областях винесли близько сотні рішень не ув’язнювати військових, а дозволити їм повернутися на службу. Зокрема Франківський районний суд міста Львова ухвалив відповідне рішення щодо військовослужбовця, який у березні 2024 року самовільно залишив розташування військової частини на Донеччині", - навели приклад працівники ДБР.
Водночас нагадали: самовільне залишення військової частини або місця служби, без поважних причин, скоєне у бойових обставинах, карається позбавленням волі до 10 років.
Втім, в тих, хто вперше потрапив у таку ситуацію, "є шанс повернутися у стрій без докорів сумління та конфліктів з законом".
Як відомо, щоб попередити відтік особового складу з армії, нардепи продовжують ініціювати зміни в законодавство, які, зокрема, передбачають лояльне ставлення до тих, хто самовільно залишив частину. Так, проголосований за основу документ передбачає збереження грошового забезпечення за військовослужбовцем у СЗЧ.
В турецькому Ізмірі стався вибух: п’ятеро загиблих, десятки поранених
Распечатать