«ILF» Тетяни Гавриш: від перспективної юрфірми до компанії з сумнівною репутацією

«ILF» Тетяни Гавриш: від перспективної юрфірми до компанії з сумнівною репутацією
«ILF» Тетяни Гавриш: від перспективної юрфірми до компанії з сумнівною репутацією
Історія «ILF» розпочалася 1994 року, коли група вчених із Харківської юридичної академії вирішила заснувати фірму «Інюрполіс». Основною сферою діяльності «Інюрполісу» у 90-ті став супровід приватизації та діяльності енерго-трейдерів у Харкові та Харківській області.

Кінець 90-х та початок 2000-х були зірковою годиною для «Інюрполіс»: у 2003 році компанія посіла 4 місце у ТОР-50 рейтингу провідних юридичних компаній України, а у 2004-му відкрила свій офіс у Києві. Проте вже у 2008 році компанія змогла зайняти лише 30-ту позицію у рейтингу юркомпаній України. Для того, щоб остаточно не розгубити клієнтів, на перші ролі в «Інюрполісі» вийшла дочка засновника компанії - юрист-початківець Тетяна Степанівна Гавриш.

У міру того, як Гавриш-молодша стала перебирати справи у свої руки, у команді фахівців також стали відбуватися зміни: на місце досвідчених теоретиків прийшли молоді та менш освічені «рвачі». Закономірним став ребрендинг 2009 року: "Інюрполіс" перетворився на "ILF" (INYURPOLIS Law Firm). Змінилася і філософія роботи фірми: класичні стандарти, підкріплені найвищим рівнем академічних знань, поступилися місцем «всеїдності», роботі «по-сірому», а іноді відверто в «чорній зоні» та на «темній» стороні права.

Багато хто був шокований тим, як у 2011 році Тетяна Гавриш та її фірма взялися за публічне відбілювання репутації одіозних представників найближчого оточення В.Януковича. Досі у ЗМІ можна знайти безліч посилань на те, як Гавриш особисто загрожувала судовим переслідуванням незалежним ЗМІ та журналістам, подавала позови до судів та супроводжувала процеси над найбільш незговірливими. Дивно, що нинішні європейські партнери України та уряди демократичних країн забули про цю «заслугу» Гавриш перед демократією.

Колосальні можливості злочинного режиму не змогли вивести компанію «ILF» хоча б у ТОП-10 рейтингу провідних юридичних фірм України. А після втечі Януковича, «ILF» взагалі втратила ВІП-замовників, застрягла десь у «третьій лізі» рейтингу і помітно опустилася у кваліфікації. Основними сферами діяльності став супровід агробізнесу (в т.ч. рейдерських захоплень), фінансова оптимізація (мінімізація податків та виведення коштів в оф-шори), участь у корпоративних конфліктах та побудова схем вилучення активів. Почалася плинність кадрів. Стали виникати конфлікти в колективі через погане ставлення до найманих фахівців та претендентів на роботу. На фірмі стали платити не просто низькі, а вкрай низькі навіть за харківськими мірками зарплати персоналу середньої та нижньої ланки.

Разом зі своїм партнером, харківським тіньовим ділком Сергієм Сьомочкіним, Тетяна Гавриш та «ILF-Інюрполіс» стають фігурантами справи про розкрадання коштів «Укргазбанку» за допомогою фіктивних договорів на надання юридичних послуг, яке, здається, розслідується й досі.

Все частіше можна зустріти інформацію про нечесне поводження адвокатів «ILF-Інюрполіс» з клієнтами, про використання ними отриманої конфіденційної інформації у власних цілях, про постачання даних клієнтів представників криміналітету та бізнес-конкурентів та ін.

Вивчивши всі таємниці довірливих клієнтів, Гавриш може запросто перекинутись до конкурентів, якщо у них виявиться більше грошей. Або, зловживши адвокатською таємницею, як це вже не раз бувало, може розмістити в Інтернеті ганебну інформацію на своїх опонентів і потім демонструвати ці роздруки суддям, щоб сформувати у них негативне ставлення напередодні важливих судових розглядів.

Такі методи роботи промовисто демонструють моральний, інтелектуальний та професійний рівень господині «ILF».

Досить типовою є ситуація, коли, приходячи в «ILF» з якимось одним стандартним питанням, клієнти починають стикатися з десятком нових заплутаних проблем, вирішити які вже складніше і дорожче. Це той випадок, коли фахівці вважають за краще заробляти не завдяки досягненню бажаних для клієнта результатів, а за рахунок маніпулятивно завищеної «абонплати» .

До кінця 2020 року «ILF» і зовсім стала «називним ім’ям», ставши відповідачем у безпрецедентній тяжбі з колишніми клієнтами. Суть цієї суперечки така, що в період роботи над пошуком компромісу між сторонами конфлікту з приводу власності в одному з ТРЦ, адвокати Тетяни Гавриш отримали доступ до конфіденційної інформації одного з акціонерів, цілих три роки представляли його інтереси, потім влаштували змову та стали офіційно надавати юридичні послуги протилежній стороні конфлікту, а інформація, отримана від цього клієнта, була передана в розпорядження опонентам, виявилася перекручена та опублікована в окремих ЗМІ . Випадок справді небувалий в адвокатській та судовій практиці. 26 червня 2020 року Київський районний суд міста Харкова на основі розгляду матеріалів позовної заяви проти юридичної фірми «Інюрполіс/ILF», Гавриш Тетяни та ін., виніс рішення про відкриття загального позовного провадження та початок підготовчого провадження у справі № 953/8218/20. 

Описана історія виглядає цілком закономірним результатом багаторічного перетворення Тетяни Гавриш із спадкового юриста на новоспеченого тіньового комерсанта. Вона давно вже є не лише консультантом з питань нерухомості, а й через офшорні компанії сама володіє солідними нерухомими активами. А це вже системний конфлікт інтересів, який не сумісний із статусом незалежного адвоката та загальноприйнятими нормами професійної етики.

Стали відомі перші результати місцевих виборів у Стамбулі та Анкарі

Читайте більше новин по темі:


Распечатать