Рада не прийняла законопроєкт про ліквідацію корупційної схеми приватизації орендованого майна
Відповідний законопроєкт №11069 у першому читанні підтримали лише 208 депутатів за мінімально необхідних для ухвалення 226 голосів, повідомив заступник керівника Комітету ВР з питань податкової та митної політики, народний депутат від фракції "Голос" Ярослав Железняк у Telegram.
Серед іншого, законопроєкт мав ліквідувати корупційну схему викупу державного або комунального майна орендарем, писав у своїй колонці для БізнесЦензора один з його авторів, нардеп від "Слуги народу" Олексій Мовчан.
Він пояснював, що чинні норми надають пріоритетне право орендарям державного й комунального майна стати його власником на підставі виконаних невід’ємних поліпшень на суму, що становить 25% вартості об’єкта.
"Це створило широке поле для зловживань, коли орендарями ставали "потрібні" люди, щоб приватизувати майно шляхом викупу за мінімальною ціною. Точніше – за безцінь, часом із застосуванням фіктивних чи нерелевантних документів щодо оцінки вартості", – зазначав депутат.
Відтак, відхиленим сьогодні законопроєктом пропонувалося встановити конкурентний механізм для приватизації орендованого державного та комунального майна, надавши орендареві переважне право на придбання орендованого об’єкта в ході аукціону за найвищою ціною, яка була запропонована під час його проведення.
Стали відомі перші результати місцевих виборів у Стамбулі та Анкарі
Распечатать