КП “Спецжитлофонд” знову змінило підрядника будівництва ЖК “Forest”

КП “Спецжитлофонд” знову змінило підрядника будівництва ЖК “Forest”
КП “Спецжитлофонд” знову змінило підрядника будівництва ЖК “Forest”
Будувати багатоповерхівку на перетині вулиць Мілютенка та Шолом-Алейхема на Лісовому масиві столиці (ЖК “Forest”), куди керівництво Києва давно обіцяє переселити мешканців так званого “будинку-вбивці”, надалі буде ТОВ “Смарт Універсал Груп”. З цим підрядником КП “Спецжитлофонд” підписало відповідну угоду наприкінці квітня 2024 року. Чи призведе це до якогось “прориву”, покаже час.

Відомо, що з 2016 року “Спецжитлофонд” уклав вже 63 договори в рамках реалізації проєкту цього будівництва на загальну суму 1,24 млрд гривень та замінив не одного підрядника. Далеко не всі ці угоди були виконані та оплачені, а аудитори і правоохоронці в процесі зведення цього об’єкта зафіксували дуже багато порушень з “корупційним присмаком”. Через це директор КП “Спецжитлофонд” Володимир Шарій  влітку минулого року навіть отримав офіційну підозру у службовій недбалості.

Як стало відомо з оголошення електронної системи ProZorro, 29 квітня 2024 року КП “Спецжитлофонд” (*) уклало з ТОВ “Смарт Універсал Груп” (**) договір на будівництво житлового будинку із вбудовано-прибудованими приміщеннями на перетині вулиць Мілютенка та Шолом-Алейхема у Деснянському районі Києва (перша черга, другий пусковий комплекс). Ціна договору склала 225,54 млн гривень.

 quriqrxiqdikzrz

За умовами підписаного договору, до 1 серпня 2025 року підрядник виконуватиме роботи в секціях будинку №3 та №4. Зокрема, він повинен буде змурувати стіни та перегородки, встановити огородження сходів, вікна та двері, виконати внутрішні оздоблювальні роботи, облаштувати інженерні мережі, встановити по два ліфти в кожній секції. В перелік робіт серед іншого входить облаштування проїздів та освітлення, а також озеленення прилеглої території.

Конкурентів у ТОВ “Смарт Універсал Груп” в тендері не було, адже пропозицій для участі в ньому не подала більше жодна компанія. Закупівля, попри резонансність цього будівництва, пройшла напрочуд спокійно – жодних претензій до замовника чи до тендерних умов ні в кого не виникло. 

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ “Смарт Універсал Груп” було зареєстровано у 2011 році у Бучі, а з 2015 року має ”прописку” в Ірпені. Засновницею цього ТОВ є ірпінчанка Тетяна Грищенко, директором – Олена Гаркуша. Відомо, що до співпраці з КП “Спецжитлофонд” в рамках будівництва ЖК “Форест” ТОВ “Смарт Універсал Груп” займалося відновленням Бучанського району Київщини після пошкоджень внаслідок російської агресії, а також будівництвом укриття  ірпінського міського стадіону “Чемпіон”.

Чи впорається ірпінське “Смарт Універсал Груп” з новим завданням, покаже час. Як відомо, історія зведення будинку на перетині вулиць Мілютенка та Шолом-Алейхема, якому присвоєно назву ЖК “Forest”, триває вже понад понад сім років. І в цьому питанні багато залежить саме від дій замовника цього будівництва –  КП “Спецжитлофонд”.

Історія будівництва ЖК “Forest” у фактах та цифрах 

Будинок на перетині вулиць Мілютенка та Шолом-Алейхема насамперед відомий тим, що в ньому міська влада вже дуже давно планує виділити квартири для мешканців колишнього гуртожитку заводу “Хімволокно” на вул. Мілютенка, 23-А. Останній в столиці знають як “будинок-вбивця” через наявність шкодочинних мікроскопічних грибів, через які в гуртожитку постійно стоїть сморід і які можуть провокувати виникнення у людей низки хвороб, у тому числі астму і раку легень. 

За інформацією депутата Київради Юрій Зубко (фракція “ВО “Батьківщина”), 30% площ у будинку планувалося безкоштовно передати мешканцям “будинку-вбивці” на вул. Мілютенка, 23-А, а ще 80 квартир передбачалися для дітей-сиріт, черговиків квартирного обліку тощо. Решту житлових площ, як повідомляла КВ раніше, планували продавати, а залучені кошти вкладати у будівництво.

Реалізація “благородної ідеї” зведення цього будинку почалася 6 жовтня 2016 року Київрада рішенням №168/1172 погодила передачу в постійне користування КП “Спецжитлофонд” двох земельних ділянок за вказаною адресою. Надалі, 26 липня 2017 року, КМДА своїм розпорядженням №903 визначила вказане підприємство замовником робіт з будівництва.

На початку 2018 року столична адміністрація затвердила проєкт будівництва розпорядженням від 17.01.2018 року № 51. Згідно цього документу, житловий будинок на перетині вул. Мілютенка та вул. Шолом-Алейхема запланований з 5 секціями, перемінною висотністю (9, 18 і 25 поверхів), 591 квартирою (403 однокімнатних, 163 двокімнатних та 25 трикімнатних). Тривалість будівництва була визначена в 67 місяців – 5,5 років. 

За інформацією ЛУН, станом на зараз 1 секція є збудованою, заявлена дата вводу в експлуатацію 2 квартал 2024 року. Решта 4 секції мають статут “будівництво зупинено”.

Згідно з даними публічного модуля аналітики BI.Prozorro, з 2016 року КП “Спецжитлофонд” уклало вже 63 договори в рамках реалізації проєкту цього будівництва. Загальна ціна цих договорів становила 1,24 млрд гривень, однак в процесі виконання ціну деяких з них змінювали, а частину договорів – розривали з нульовою оплатою.

На проведення безпосередньо будівельних робіт було підписано 7 договорів на понад 838 млн гривень. Перший з них, на виконання робіт в рамках 1 пускового комплексу, був підписаний наприкінці 2017 року з ТОВ “Скайбуд Груп” (***). Після цього, в 2019 році, КП “Спецжитлофонд” замовило роботи для 2 і 3 пускових комплексів вже у ТОВ “БК Роял Хауз” (****).

Фактична оплата по цим договорам була в рази меншою ціни договорів. Відтак, протягом 2021-2022 років “Спецжитлофонду” довелося дозамовляти завершення робіт по 1 та 2 пусковому комплексу – у ТОВ “Будівельно-консалтингова фірма “Граніт” (*****). Але в цій співпраці ситуація теж мало чим покращилася, для прикладу ціна договору між КП “Спецжитлофонд” та ТОВ “Будівельно-консалтингова фірма “Граніт” від 28.01.2022 року становила понад 90 млн гривень, а по факту за виконаний об’єм робіт заплатили всього 3,59 млн гривень. Тож в червні минулого року у цього ж підрядника ще раз дозамовили роботи по 1 пусковому комплексу за 111,12 млн гривень (вказаний договір діятиме до кінця травня 2024 року).

Станом на зараз фактична оплата по пʼяти виконаним договорам склала майже 250 млн гривень. Ціна двох останніх “незакритих” договорів – 336,67 млн гривень, і якщо їх сплатять в повному обсязі, то будівництво по факту обійдеться вже в 586,67 млн гривень. 

Нагадаємо, що згідно з чинним проєктом зведення будинку на перетині вул. Мілютенка та вул. Шолом-Алейхема (розпорядження КМДА від 17.01.2018 року № 51), загальна кошторисна вартість будівництва складає 358,61 млн гривень. Тому скоро слід очікувати перегляду кошторисної вартості в бік здорожчання.

Але це далеко не всі витрати в рамках цього будівництва. Ще 47 договорів на 11,22 млн гривень було підписано на розробку проєктів та кошторисів, численні їх коригування, експертні та консультаційні послуги, інженерно-геофізичні вишукування, а також рекламні послуги та брендування паркану. По цій частині витрат найбільшим підрядником стало ТОВ “Проджект Білдінг” (******), яке, зокрема, в 2016 році розробляло найперший проєкт будівництва за 1,49 млн гривень.

Крім цього, 9 договорів загальною ціною 395,05 млн гривень було укладено на прокладання зовнішніх інженерних мереж будинку. Вказані роботи, як уточнено у згаданому розпорядженні столичної адміністрації №51, не включені в загальну кошторисну вартість будівництва самого будинку, бо мережі колись будуть зараховані до комунальної власності столиці. Зазначимо, що прокладання інженерних мереж “Спецжитлофонд” замовляв також у нового підрядника будівництва самого будинку –  ТОВ “Смарт Універсал Груп”: останній договір майже на 50 млн гривень сторони оформили на початку квітня поточного року.

Шлейф скандалів

Будівництво ЖК “Forest” за час своєї реалізації обросло численними скандалами, що додає роботи правоохоронцям, аудиторам та іншим контролюючим органам. Зокрема, ще у 2020-2021 роках фахівці Департаменту внутрішнього фінансового контролю та аудиту КМДА в результаті перевірки встановили низку фінансових порушень при будівництві та зробили висновок, що КП “Спецжитлофонд” неналежно “організувало забезпечення будівельних робіт” – йшлося в тому числі про “затягування” з отриманням дозволу на будівництво.

У період з серпня 2019 року по січень 2020 року Державна архітектурно-будівельна інспекція України (ДАБІ) винесла 11 приписів про зупинення будівельних робіт та 10 постанов про накладення штрафів щодо ТОВ “Скайбуд Груп”, ТОВ “БК Роял Хауз” і ТОВ “Проджект Білдінг”. В червні 2019 року, після перших перевірок, КП “Спецжитлофонд” спільно з трьома вищезгаданими компаніями подали позов стосовно оскарження приписів та постанов ДАБІ.

19 червня 2023 року Подільське управління Нацполіції Києва відкрило кримінальне провадження за фактом службової недбалості з боку посадовців КП “Спецжитлофонд” при реалізації договору підряду з будівництва 1-ої черги ЖК “Forest”. А вже 5 липня минулого року підозру у скоєнні вказаного злочину отримав директор цього КП Володимир Шарій.

Крім цього, КП “Спецжитлофонд” судиться з Північним офісом Державної аудиторської служби України про визнання протиправним та скасування висновку цього органу про результати моніторингу закупівлі робіт з добудови першого пускового комплексу ЖК “Forest”. Також замовник робіт подав позов до Господарського суду Києва щодо стягнення 21,8 млн гривень з одного зі своїх підрядників – ТОВ “Скайбуд Груп”. Йдеться про кошти, які були сплачені при “невдалій” спробі будівництва першого пускового комплексу, але не були використані при проведенні робіт. 

КП “Спецжитлофонд” з 10 березня 2016 року очолює Володимир Шарій, який до цього з лютого 2015 року працював на посаді заступника директора вказаного підприємства. У минулому VIII скликанні Київради Шарій паралельно був депутатом від “Солідарності” і входив до постійної комісії міськради з питань містобудування, архітектури та землекористування. 

Вказане КП підпорядковане Департаменту будівництва та житлового забезпечення КМДА, яким із 2 липня 2021 року керує Борис Работнік.

Діяльність цього департаменту контролює заступник голови КМДА Вʼячеслав Непоп. Останній відомий як екс-директор КП “Житлоінвестбуд-УКБ” (з 2002 по 2018 рік) і депутат IV, V, VII, VIII скликань та чинного IX скликання Київради (на останніх виборах пройшов від партії мера Києва Віталія Кличка “УДАР”).

* КП “Спецжитлофонд” (код ЄДРПОУ: 31454734)

** ТОВ “Смарт Універсал Груп” (код ЄДРПОУ: 37563856)

*** ТОВ “Скайбуд Груп” (код ЄДРПОУ: 39861149)

**** ТОВ “БК Роял Хауз” (код ЄДРПОУ: 42044574)

***** ТОВ “Будівельно-консалтингова фірма “Граніт” (код ЄДРПОУ: 35624424)

****** ТОВ “Проджект Білдінг” (код ЄДРПОУ: 39828599)

КиївВлада

Гуменюк: Понад 60 російських шахедів в новорічну ніч атакували південь України, більше 50 збиті


Распечатать