Боєць ЗСУ розповів про переваги російського "танка-мангала" під час штурмів
Останнім часом дедалі частіше з’являються повідомлення про те, що російські окупанти використовують на війні проти України танки з навареним дахом, які називають "танками-мангалами". Однак у ЗСУ вважають, що це "зовсім не смішно" - незважаючи на примітивність рішення та недовговічність, такі бойові машини можуть завдавати смертельних ударів по людях і техніці.
Український військовий у своєму Телеграм-каналі "Офіцер+" навів коментар свого товариша - командира одного з танкових підрозділів Сил оборони, який висловив свою думку з приводу плюсів і мінусів "винаходу".
Командир підрозділу констатує, що "танк-мангал" неможливо обслужити без застосування зварювального устаткування, яке необхідне, щоб "підняти дах МТО, двигун". Тобто абсолютно будь-яка поломка, навіть мінімальна, зупинить функціонування "мангала". Зокрема, тому боєць називає його "танком на одну поїздку", зазначаючи, що один із серйозних недоліків - проблема із завантаженням-вивантаженням бойового комплекту.
"Він (танк - ред.) розрахований на 5-10 кілометрів, проїде і відстріляє прямо перед собою, але зрозуміло, що азимутальний покажчик ти широко не розвернеш. Тобто, повний вперед тільки, де огляд більш-менш хоч якийсь. Ускладнено завантаження-вивантаження БК, тобто якщо там, припустимо, снаряд якийсь заклинить десь, тобі треба буде терміново його позбутися. Ну, ти його не викинеш...", - каже фахівець.
З іншого боку, ресурсу "диво-машини" цілком достатньо, щоб виїхати на бойове завдання, хоча спочатку передбачалося, що ремонтувати підбиті "мангали" не стануть. Хоча, якщо екіпажу пощастить, такий танк після поломки відновлять.
"Якщо вижив, його в тиловий район відтягнули кудись там, зрізали цю х...ю, обслужили, завантажили, все перевірили ще раз, а потім заново "вішають". Тобто, в такому варіанті він у них канає. Я вже навіть не сміюся з цього всього, тому що в мене на трофейних танках теж було приварено до МТЗ мангал, тобто, вони теж його обслуговувати не збиралися", - розповідає танкіст.
Він уточнює, чому так скептично ставиться до можливості тривалого використання "мангалів".
"Неможливість обслуговування, маневреність, там силует - це само собою зрозуміло. Теоретично його можна заправити, є бочки, насоси, різні способи, але це дуже ускладнено. Його повністю живлення, мастило, фільтри переглянути, ще щось. Неможливо його нормально заправити. Як усе паливо вийде, так і встане. Буде велика печаль", - каже військовий.
Однак, попри примітивність, такий винахід може завдати чимало лиха українцям за прямого наведення. Тому "мангали" слід знищувати, не роздумуючи.
"Скажу це так, ну, не смішно них...я, не варто з цього кричати. Тупо їхати в лоб і валити, якщо він колону заведе на населений пункт або на опорник, то він задачу свою виконав", - каже командир підрозділу.
Гуменюк: Понад 60 російських шахедів в новорічну ніч атакували південь України, більше 50 збиті
Читайте більше новин по темі:
Распечатать