Посол Корнійчук пояснив, чим відрізняється ситуація із підтримкою Ізраїлю та України

Посол Корнійчук пояснив, чим відрізняється ситуація із підтримкою Ізраїлю та України
Посол Корнійчук пояснив, чим відрізняється ситуація із підтримкою Ізраїлю та України
Посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук заявив, що ситуація із підтримкою Ізраїлю та України з боку США кардинально відрізняється. За його словами, наша країна зовсім недавно почала працювати над гарантіями безпеки, а Ізраїль заручився впевненою підтримкою США ще у 50-х роках.

Як зазначив дипломат, ще 1952 року було підписано першу Угоду про спільну безпеку між США та Ізраїлем.

"На сьогодні діє четверта підрядка 10-річної угоди про військово-технічне співробітництво і допомогу. Вона не передбачає, що американські війська будуть воювати на території Ізраїлю, але вона гарантує допомогу у вигляді 3,8 млрд доларів на рік. Також вона надає доступ до всіх новітніх військових технологій, на спільні виробництва, американські склади зі зброєю і боєприпасами з лімітом до 1,8 млрд доларів, які можуть бути використані в будь-який час за спільною згодою", – пояснив посол.

Також він зазначив, що саме таку угоду Україна взяла за основу гарантій безпеки цього року. Але головна відмінність полягає в тому, що Ізраїль уже десятки років працював над своєю безпекою, тоді як для України до 2014 року Росія вважалася "дружньою" країною.

"Уявіть, скільки років вони працюють над цією ситуацією. А ми, як ви пам’ятаєте, вірили в дружбу з Російською Федерацією до 2014 року. Тому порівняти з нашою ситуацією дуже важко. Крім того, Близький Схід завжди був небезпечним регіоном, де стикалися інтереси багатьох держав, регіональних угруповань тощо. І ви ж розумієте, що окрім цих двох аргументів Ізраїль збудував потужне лобі і в Європейському Союзі, яке працює у Брюсселі, і в США", – заявив Корнійчук.

Дипломат зазначив, що зараз Україні потрібно докладати багато сил, аби зміцнювати свої оборонні можливості. Зокрема, цьому сприяють гарантії безпеки, які підписує українське керівництво.

"Коли я чую наших певних експертів, які кажуть, що ті безпекові угоди, які підписує українське керівництво, ні про що, – то це неправда. Тому що фактично за основу перших угод з Британією, наприклад, була взята саме ізраїльська 10-річна угода зі Сполученими Штатами. І це є реальний підхід, який діє, який працює у світі", – пояснив посол.

Він наголосив, що в таких угодах йдеться не лише про гроші, а й про технології і спільні виробництва.

"Наприклад, "Залізний купол" – це спільне виробництво. Американці виробляють одну частину, ізраїльтяни – другу частину. І у них всього їх 12. Зараз ізраїльтяни викупили ще два в американців, які були у них і не користувались. Тобто це не є масовим виробництвом. Це, скоріше, штучний товар", – заявив Корнійчук.

Щодо можливого застосування "Залізного купола" в Україні, то дипломат закликав не робити поспішних висновків.

"Треба бути технічним експертом, щоб розуміти, чи він нам підійде, чи він нам допоможе в Харкові, наприклад, проти ракет малого радіусу та інших боєприпасів. Тому що він точно не працює проти балістики, наприклад. Але Ізраїль виробляє інші протиракетні системи, які працюють проти балістики, які нам дуже потрібні. Але на сьогодні пріоритет у Ізраїлю. Ці системи потрібні їм самим першочергово", – зауважив посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук.

Нагадаємо, у Конгресі США досягнуто "консенсусу" у питанні схвалення допомоги Україні та Ізраїлю. І республіканці, і демократи погодилися, що їм потрібно "діяти швидко".

"Ще один рік нашої боротьби за незалежність", - Зеленський у новорічному зверненні

Читайте більше новин по темі:


Распечатать