Генерал США назвав одну із проблем підготовки українських пілотів для F-16
Про це сказав у коментарі «Голосу Америки».
«Від 1993 року Каліфорнійська національна гвардія співпрацювала з Україною, і щороку вони проводили з десяток обмінів», – розповів він про початок роботи Державної програми партнерства (SPP).
Гокансон зазначив, що в рамках цієї програми співпраця в Україні тривала до самого початку вторгнення 2022 року, а потім перемістилася на інші локації.
«У той час ми вивели наші сили та відновили навчання в Німеччині... І ми плануємо продовжувати це робити без обмежень у часі, як і до війни», – сказав генерал.
Але, за словами Гокансона, готовність армії – це одна справа, фінансові ресурси – зовсім інша.
У випадку з підготовкою українських пілотів на винищувачах F-16 ресурсів вистачає, щоб підготувати тих, які вже проходять навчання, але якщо програму потрібно буде продовжити й розширити, то для цього будуть потрібні додаткові ресурси – гроші, інструктори та літаки.
Гокансон зазначив, що наразі є все, що потрібно, щоб завершити програму навчань до кінця цього року.
Генерал також зауважив, що навчання українських військових у Європі за програмою EUCOM, яку частково фінансують США, також може опинитися під питанням, якщо Конгрес не ухвалить додатковий пакет допомоги Україні на суму понад $60 млрд.
Гуменюк: Понад 60 російських шахедів в новорічну ніч атакували південь України, більше 50 збиті
Читайте більше новин по темі:
Распечатать