В ISW розповіли про спроби Кремля дестабілізувати ситуацію в Молдові

В ISW розповіли про спроби Кремля дестабілізувати ситуацію в Молдові
В ISW розповіли про спроби Кремля дестабілізувати ситуацію в Молдові
Пов’язана з Кремлем губернаторка автономної області Молдови Гагаузії Євгенія Гуцул в ефірі російського телебачення заявила, що Румунія нібито контролює молдовський уряд. Гуцул та інших проросійських діячів Молдови Кремль використовує для дестабілізації молдовської демократії та суспільства, запобігання вступу країни до ЄС чи навіть виправдання потенційної майбутньої агресії проти Молдови.

Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW) за 8 квітня. Зокрема, заяву Євгенії Гуцул аналітики назвали "останньою спробою Кремля поставити під сумнів суверенітет європейських прозахідних урядів".

Так, Гуцул заявила 8 квітня в інтерв’ю російському державному "Першому каналу", що якщо Гагаузія розпочне процес відокремлення від Молдови, реакція буде не лише з боку молдовського уряду в Кишиневі, а й нібито з боку Бухареста (Румунія), який нібито "контролює" молдовську владу, тобто, зі слів Гуцул, Молдова не є суверенною.

Намагається використати своїх "гравців": в ISW розповіли про спроби Кремля дестабілізувати ситуацію в Молдові qquiueirdiquhzrz

Гуцул також заявила, що влада Молдови може відреагувати на відділення Гагаузії "гучними, загрозливими заявами" або ввести війська до Гагаузії, а об’єднання Молдови та Румунії нібито буде "смертю" Молдови, молдовської мови та культури.

При цьому 5 квітня Гуцул заявила, що Гагаузія "негайно" розпочне процес відокремлення від Молдови, якщо Молдова об’єднається з Румунією.

В ISW вважають, що інтерв’ю Гуцул на росТБ, швидше за все, спрямоване на створення умов, які б виправдали потенційну майбутню російську агресію проти Молдови перед російськомовною та проросійською аудиторією в Гагаузії, невизнаному Придністров’ї та інших проросійських регіонах Європи, Середньої Азії та в самій Росії.

Кремль, імовірно, розглядає свої зусилля в Молдові як частину ширшого екзистенційного геополітичного конфлікту із Заходом, йдеться у звіті.

У МЗС РФ нещодавно натякнули, що країни Заходу якимось чином спрямовують політику національної безпеки уряду Вірменії, і заявили, що Фінляндія нібито втратила незалежність в ухваленні зовнішньополітичних рішень з моменту свого вступу до НАТО, нагадали в ISW.

У звіті зазначається, що раніше Кремль уже робив подібні брехливі заяви про те, що НАТО нібито контролює Україну та використовує її для погроз РФ – з метою підірвати суверенітет України та виправдати агресію проти неї.

"Кремль, швидше за все, продовжить стверджувати, що різні держави-мішені не мають повної суверенності, щоб створювати інформаційні умови для російських гібридних або звичайних операцій проти них. ISW продовжує вважати, що Кремль, швидше за все, намагається використати проросійських гравців у Молдові для дестабілізації молдовської демократії та суспільства, запобігання вступу Молдови до ЄС чи навіть для виправдання майбутніх гібридних чи звичайних операцій проти Молдови", – заявили аналітики.

Гуменюк: Понад 60 російських шахедів в новорічну ніч атакували південь України, більше 50 збиті