"Добропіллявугілля" уперше звернулося до приватної фірми для видобутку вугілля за 55 мільйонів

"Добропіллявугілля" уперше звернулося до приватної фірми для видобутку вугілля за 55 мільйонів
"Добропіллявугілля" уперше звернулося до приватної фірми для видобутку вугілля за 55 мільйонів
ДП «Добропіллявугілля-Видобуток» 5 березня за результатами тендеру замовило ТОВ «Гірничодобувна компанія «Наутілус» послуги з виїмки вугілля на 54,89 млн грн.

Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Тендер провели з другої спроби після того, як за згодою сторін розірвали попередній договір із цією ж фірмою на трохи більшу суму 54,96 млн грн. Інших тендерів «Добропіллявугілля» на послуги з виїмки вугілля у «Прозорро» знайти не вдалось, тобто їх замовили вперше з 2020 року. Тоді уряд погодився прийняти шахту назад у розпорядження держави від групи Ріната Ахметова, яка орендувала шахту у держави за часів Януковича. А коли вона перестала бути вигідна олігарху, то він повернув її назад та ще й отримав від держави компенсацію 397,8 млн грн.

До 31 серпня 2024 року мають надати послуги з виїмки вугілля у 10 північній лаві похилу пл.m 5 1в гор.450м шахти «Добропільська» із використанням матеріалів та устаткування замовника. Видобуте вугілля належить замовнику. Роботи будуть оплачувати протягом місяця після їхнього виконання. Коефіцієнт рентабельності виконаних робіт складає 10%.

Вартість послуг становить 457,38 грн за тонну рядового вугілля. У тому числі заробітна плата – 191,70 грн, загальновиробничі витрати – 97,75 грн, ПДВ – 76,23 грн, загальні накладні витрати – 40,55 грн, прибуток – 34,65 грн, адміністративні витрати – 16,50 грн.

Фірма отримала підряд без конкуренції, бо на відкриті торги більше ніхто не прийшов.

Для участі в тендері треба було надати довідку, яка підтверджує наявність робочих згідно паспорта видобутку для забезпечення обсягу робіт із темпами, згідно графіку та наявністю документів, що підтверджують кваліфікацію. Робочі мали бути з досвідом роботи не менше двох років. При підготовці пропозиції необхідно було спуститися в шахту і ознайомитися з умовами роботи та доставки робітників до місця. Вимагались дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки в підземних умовах з переліком робіт на підземні гірничі роботи, а також на експлуатацію задіяних машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки.

Київською «ГК «Наутілус» володіють кияни Ігор Алипов і Василь Міщенко, директором є Максим Трітейніков, а підписантом – Олег Шахраюк. До 2023 року Міщенко мав реєстрацію в окупованому Єнакієвому. До 2020 року його партнерами по фірмі були Віталій Єгорченко із Києва, Михайло Якіменко з Єнакієвого та Олександр Неплях із окупованого Харцизька.

За даними системи «YouControl», фірма має спільний номер телефону +38(095)-515-83-51 із ТОВ «Укр Коал Енерджи» із Петропавлівської Борщагівки під Києвом, яким володіє і керує Максим Трітейніков, зареєстрований в окупованому Донецьку. До вторгнення «Укр Коал Енерджи» приходила на тендери державних шахтоуправлінь щодо збагачення вугілля із субпідрядником ПрАТ «Центральна збагачувальна фабрика «Росія» Віталія Кропачова.

Алипов у 2000-их роках керував ДП «Вугілля України». Крім того, він мав незначну частку статутного капіталу в ТДВ «Шахта «Білозерська», яке входить в групу «СКМ» Ахметова.

Неплях у 2011 році очолював комітет конкурсних торгів згаданого ДП «Вугілля України».

Шахраюк свого часу разом із купою інших фізичних осіб мав незначну частку статутного капіталу в ТДВ «Орендне підприємство «Добропіллявугілля», яке наразі припинене.

«ГК «Наутілус» була зареєстрована в 2017 році, але державний підряд отримала вперше.

Анна Сорока, «Наші гроші»

Окупанти з "Торнадо" обстріляли будинки у Шевченковому в Харківській області: є постраждалі

Читайте більше новин по темі:


Распечатать