Двох ексдепутатів від ОПЗЖ оголосили в розшук у справі "Українського Дунайського пароплавства"

Двох ексдепутатів від ОПЗЖ оголосили в розшук у справі "Українського Дунайського пароплавства"
Двох ексдепутатів від ОПЗЖ оголосили в розшук у справі "Українського Дунайського пароплавства"
В Україні оголошено в розшук колишніх депутатів Одеської обласної ради від ОПЗЖ Віктора Баранського та Віталія Саутьонкова. Вони фігурують у справі про крадіжку 32 ліхтерів (несамохідних барж) на 80 млн грн на підприємстві "Українське Дунайське пароплавство" ("УДП").

Про це свідчить повідомлення на сайті Національного антикорупційного бюро України (НАБУ). Разом із ексдепутатами а розшуку перебуває представник компанії Effective Management Services Євген Пітченко, а також Денис Чернишов (тезка колишнього заступника міністра юстиції, але не сам екс-чиновник).

Хто у розшуку у справі про Дунайське пароплавство qzeiqzhihhirhzrz

Як повідомляли в НАБУ раніше, всього у справі налічується шість підозрюваних. Це два організатори, ексдепутати Одеської облради, а також колишній керівник "УДП" та три фізичні особи, дані про які не розкриваються.

Справа Дунайського пароплавства: в чому підозрюють ексдепутатів

Слідство встановило, що у серпні 2017 року два депутати Одеської облради організували схему заволодіння ліхтерами "Українського Дунайського пароплавства". З них планували побудувати великі за розміром та ємністю баржі для використання в комерційних цілях.

"Для реалізації схеми залучили трьох фізичних осіб і тодішнього керівника "УДП", який уклав із підконтрольною депутатам компанією договору про передачу для фрахту 18 ліхтерів вартістю близько 44,3 млн грн. Коли ж у директора "УДП" минув термін трудового контракту, організатори схеми ввели в оману нове керівництво та уклали додаткові угоди про передачу ще 14 ліхтерів на суму 38,35 млн грн", – йдеться у повідомленні НАБУ.

У результаті всі 32 ліхтери перегнали до Туреччини, де їх розібрали і збудували з них 12 барж більшої ємності. Після цього організатори відбуксували баржі в Україну та оформили на підконтрольні компанії. При цьому в ході розслідування НАБУ та Спеціальна антикорупційна прокуратура (САП) відшукали баржі та вже забезпечили їх передачу до Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА).

Вкрадене у "УДП" майно в НАБУ оцінили у суму понад 80 млн грн. Раніше саме "УДП" повідомляло про втрати внаслідок зазначеної схеми на 5 млн. доларів. Також там зазначали, що угоди було укладено з компанією "Олтекс-Од".

Вона, за даними Youcontrol, була зареєстрована в Одесі у травні 2017-го Оленою Кудрявцевою. У вересні цього року фірма отримала у фрахт першу групу ліхтерів "УДП" (18 штук). За даними ЗМІ, після укладання двох угод з "УДП" контрагент перестав виходити на зв’язок, ліхтери не повернув, а про їхнє місцезнаходження не повідомив. Після проведення аудиту "УДП", який ініціював Міністерство інфраструктури України, було порушено кримінальну справу за фактом розкрадання державного майна в особливо великих розмірах. Розслідування велося з листопада 2019 року.

Окупанти з "Торнадо" обстріляли будинки у Шевченковому в Харківській області: є постраждалі

Читайте більше новин по темі:


Распечатать