Ексголова Верховного Суду Князєв звільнений з-під варти під заставу
Вчора Вищий антикорупційний суд зменшив заставу Всеволоду Князєву із 20 млн грн до 18,168 млн грн. А вже сьогодні гроші за нього внесли і він зможе вийти із СІЗО, повідомляє Центр протидії корупції.
"Малоймовірно, що гроші міг внести хтось із сім’ї Князєва самостійно, так як всі його активи арештовано. Більше того, захист у грудні казав, що родина підозрюваного може внести максимум 10 млн грн", - йдеться в інформації.
ЦПК зауважує, що два тижні тому Князєв розлучився зі своєю дружиною, з якою вони пробули у шлюбі майже двадцять років. Дружина пояснила, що фактичні шлюбні відносини з чоловіком припинені з травня 2023 року внаслідок несумісності характерів, різних поглядів на життєві проблеми та шляхи їх вирішення. На розгляді в одному із судів міста Миколаєва також є позов про поділ спільного майна подружжя.
За цікавим збігом обставин новина про внесення застави збіглася з появою інформації про те, що ВРП хоче зупинити розгляд дисциплінарних справ стосовно Князєва.У ЦПК звернули увагу, що громадські активісти "Автомайдану" помітили відповідні пропозиції в сьогоднішньому порядку денному ВРП. Якщо дисциплінарна справа щодо Князєва буде зупинена — це стане небезпечним прецедентом, який допоможе іншим суддям, яких підозрюють чи обвинувачують у злочинах, роками залишитися суддями та отримувати весь цей час солідну винагороду.
Активісти нагадують, що наприкінці грудня ВАКС обмежив стороні захисту Князєва строк ознайомлення з матеріалами справи до 1 березня 2024 року. Після цієї дати справу мають направити до суду.
Невдовзі Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила, що колишнього голову Верховного Суду, підозрюваного в одержанні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі, звільнено з-під варти під заставу розміром 18,168 млн грн.
САП нагадує, що рішенням ВАКС на указаного підозрюваного покладені процесуальні обовʼязки, у тому числі: не відлучатися з Києва без дозволу детектива, прокурора та суду, здати на зберігання до ГУ ДМС у Києві свій паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну, а також носити електронний засіб контролю. У разі не виконання обовʼязків застава може бути стягнена у дохід держави.
Князєв сидів під вартою з травня 2023 року, за цей час його застава зменшилася у кілька разів:
у травні 2023 року йому призначили варту із заставою у 107 млн грн;
вже за 2 тижні апеляція зменшила заставу до 75 млн грн;
у серпні слідчий суддя зменшив Князєву заставу до 55 млн грн;
через місяць апеляція знизила заставу до 45 млн грн;
у жовтні слідчий суддя зменшив заставу до 35 млн;
у грудні заставу зменшували двічі: спершу до 27 млн грн, згодом до 20 млн грн;
учора Князєву зменшили заставу до 18,168 млн грн.
При цьому, оскільки Князєв не відсторонений від здійснення правосуддя (поки він сидів у СІЗО, САП не внесла про це подання до ВРП), то він не просто може, а зобов’язаний прийти у Верховний Суд на роботу, щомісяця він отримує суддівську винагороду. Після виходу на роботу на суддю розподіляються справи до розгляду.
У САП зауважили, що наразі вирішується питання щодо звернення до Вищої ради правосуддя з клопотанням про відсторонення указаного судді від здійснення правосуддя у зв’язку із притягненням до кримінальної відповідальності.
Нагадаємо, у НАБУ заявили, що викрили голову Верховного Суду Всеволода Князєва на отриманні хабаря у розмірі 2,7 мільйона доларів. Гроші Князєв начебто отримував від людей, які виступали за рішення суду на користь олігарха Костянтина Жеваго. У цій же справі проходить адвокат-посередник Олег Горецький. Також НАБУ оголосило підозру Жеваго у наданні неправомірної вигоди голові та суддям Верховного Суду.
Окупанти з "Торнадо" обстріляли будинки у Шевченковому в Харківській області: є постраждалі
Читайте більше новин по темі:
Распечатать