В школах на деокупованій Харківщині студенти викладають замість педагогів: вчителі втекли в Росію
Директорка обласного департаменту науки і освіти Ольга Безпалова розповіла "Суспільному", що до роботи в школах на деокупованій Харківщині залучили 70 викладачів та студентів. Проте в закладах освіти вільними залишаються ще близько 40 вакансій.
"Я не можу сказати, що є така потреба в залученні додаткових кадрів на деокупованих територіях. Навіть якщо взяти питання, чи потрібні нам викладачі з інших регіонів України, щоб перекрити потребу в педагогічних кадрах, натепер такого немає. Якщо взяти заклади дошкільної освіти, то укомплектованість посад близько 97%", – каже Безпалова.
Начальник Вільхуватської сільської військової адміністрації Євген Шаповал зазначає, що категоричний у своїх рішеннях та не погоджується з тим, аби допускати вчителів, які вийшли працювати за російською програмою під час окупації Харківщини. Він зазначає, що знає реальну картину, хоч педагогам не висували офіційних звинувачень.
Шаповал припускає, що є ймовірність, що перебувають на території Росії й учні. Зокрема, у 82-х стоїть відмітка "не встановлено місце перебування".
"Тобто є ймовірність того, що вони перебувають у Росії, але їх не відраховують", – сказав керівник сільської ВА.
Директорка ліцею на Купʼянщині Тетяна Миропольська розповідає, що в закладі освіти залишилось 11 вчителів, частина з яких викладає декілька предметів. Також у школу взяли на роботу двох студенток. Одна з них – третьокурсниця Катерина Пєтухова, яка сама вчилась у цій школі, а нині проводить уроки англійської для інших школярів.
Дівчина каже, що за рік звикла до такого режиму. За її словами, старші педагоги їй допомагають та підказують, а викладачі в університеті схвалюють таку практику. Хоч, за словами молодої вчительки, навантаження максимальне, адже в неї під опікою всі класи.
Окупанти з "Торнадо" обстріляли будинки у Шевченковому в Харківській області: є постраждалі
Читайте більше новин по темі:
Распечатать