Мобілізація в Україні: чи може ТЦК видати повістку чоловікові, який має броню

Мобілізація в Україні: чи може ТЦК видати повістку чоловікові, який має броню
Мобілізація в Україні: чи може ТЦК видати повістку чоловікові, який має броню
Право на бронювання мають військовозобов’язані українці, які ще не стали військовослужбовцями. Щоб скористатися цією можливістю, потрібно працювати або у держвладі, або на критично важливих підприємствах.

Внаслідок вторгнення РФ в Україну президент Володимир Зеленський продовжив військовий стан та загальну мобілізацію до 15 листопада 2023 року. Однак, можливо, і надалі військовозобов’язані чоловіки отримуватимуть повістки від Терцентрів комплектування та мобілізуватимуться до лав ЗСУ. Деякі громадяни можуть отримати бронювання, але військкоми запрошують до ТЦК та їх. Що робити, якщо заброньований громадянин отримав повістку та як отримати бронювання. Питання бронювання розглянули на порталі "Новини Live".

Вказується, що ситуація із бронюванням та отриманням повісток регулюється кількома рішеннями української влади. Зокрема, загальні питання щодо дій ТЦК описані у Законі України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". Щоб дізнатися, яким критеріям має відповідати підприємство чи установа, щоб забронювати працівника, слід звернутися до Наказу Мінекономіки № 952 від 17 лютого 2023 року. Цього ж питання стосуються ще двох рішень уряду: Постанова №76 від 27 січня 2023 року та Постанова №400 від 28 квітня 2023 року.

Українські громадяни віком від 18 до 60 років є військовозобов’язаними, але можуть отримати відстрочку від мобілізації, йдеться у рішеннях влади. Відстрочка можлива у кількох випадках, зокрема, за станом здоров’я або завдяки бронюванню.

Мобілізація в Україні: як отримати броню

Бронь, тобто відстрочення від мобілізації, можуть отримати громадяни, які працюють на підприємствах або установах, важливих для функціонування держави. Йдеться про роботу в органах державної/місцевої влади або на підприємствах, установах/організаціях, які відповідають певним критеріям.

Перелік критеріїв, яким має відповідати підприємства, щоб мати право забронювати працівників:

виконують мобілізаційне замовлення;

забезпечують Сили оборони військовим спорядженням (надають необхідні послуги, виконують певні роботи, випускають продукцію тощо);

є критичними для життєдіяльності громадян України.

Бронювання здійснюється за спеціальною процедурою, яка описана у Постанові №400 Кабміну. У документі зазначається, що на оформлення паперів знадобиться 25 днів.

Отримання повістки: що робити, якщо є броня

Військовозобов’язаних громадян, які мають броню, ТЦК не має права мобілізувати до лав ЗСУ. Однак повістку все ж таки можна отримати. У такому разі потрібно з’явитися у військкомат, узявши підтвердження про бронювання. Таким підтвердженням може бути витяг з наказу про бронювання.

Крім того, під час візиту до ТЦК можна уточнити військово-облікові дані, пройти військово-лікарську комісію. Але відправити до лав ЗСУ заброньованого не можна, зазначають на порталі: "Людину не мають права мобілізувати, оскільки вона вже підтвердила, що є броня".

Трапляються випадки, коли громадянин отримав повістку, пройшов ВВК і мобілізувався до лав ЗСУ. Після цього він може оформити бронювання, але у цьому випадку воно не спрацює. Право на відстрочку мають військовозобов’язані, а не військовослужбовці, випливає із відповідного рішення Верховного Суду, ухваленого у травні 2023 року.

Окупанти з "Торнадо" обстріляли будинки у Шевченковому в Харківській області: є постраждалі

Читайте більше новин по темі:


Распечатать