70% росіян підтримують дії своєї армії в Україні - опитування
Дослідження опублікував "Левада-Центр", визнаний у РФ "іноагентом".
Згідно з опитуванням, 70% росіян підтримують дії російської армії в Україні. При цьому рівень підтримки останнім часом знизився: у липні було 75%, у червні – 73%, а в лютому – 77%.
50% опитаних виступають за початок мирних переговорів для припинення війни. І лише 38% – за продовження військових дій (це менше, ніж у попередні місяці).
Однак більшість опитаних (71%) проти поступок Україні заради укладання мирного договору (і цей відсоток з початку року майже не змінювався).
Єдині умови світу, на які погоджується більшість опитаних, - це обмін військовополоненими та припинення вогню. Інші можливі умови (повернення Україні Херсонської та Запорізької областей, "ЛДНР" і вступ України до НАТО) більшістю не схвалюється. Варіанту "повернути Україні Крим" в опитуванні не було.
Також варто зазначити, що з усіх питань найбільш войовничу позицію займає старше покоління, а наймиролюбнішу – молодь.
Телеграм-каналі прокоментували результати цього опитування.
"Як ми вже неодноразово писали, під час війни достовірність будь-яких соцопитувань - поняття умовне, тому що люди часто бояться висловлювати свою справжню думку. Тому, як правило, у воюючій країні соцопитування показують кількість прихильників "війни до переможного кінця" більше, ніж у реальності. А прихильників замирення, відповідно, менше. І з урахуванням цього застереження дані російського соцопитування тим більше промовисті в тому плані, що кількість прихильників мирних переговорів серед росіян більша, ніж прихильників продовження війни, при цьому більшість проти того, щоб повертати Україні вже захоплені території, але не проти негайного припинення вогню (для 72% це переважна або допустима умова мирної угоди). Іншими словами, більшість росіян підтримують так званий "корейський сценарій" - припинення бойових дій по лінії фронту. І лише меншість за "війну до переможного" кінця", - пише канал.
Столтенберг підтвердив участь Зеленського та розповів, що запропонують Україні на саміті НАТО
Читайте більше новин по темі:
Распечатать