Блокування ПДВ-накладних: Гетьманцев розповів, чи вдасться позбутися проблеми
Податкові питання, зокрема реєстрація податкових накладних (ПН), є проблемою, яку неможливо повністю викорінити. Про це заявив в інтерв’ю виданню Forbes голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетьманцев.
"Я вважаю, що ці питання неможливо закрити. Можна скоротити проблему, і ми над цим працюємо", - сказав він.
Політик пояснив, що коефіцієнт блокування податкових накладних тримається на рівні 0,8% загальної кількості зареєстрованих податкових накладних вже 3-4 місяці. У серпні, за словами Гетьманцева, цей показник знизиться.
"Зараз підготовлено чергові, вже треті, зміни до постанови Кабміну № 1165, які мають знизити цей відсоток удвічі. Це шлях, яким ми вирішуємо проблему блокування податкових накладних. Я хочу, щоб ми дійшли до 0,2%. З незрозумілих причин уже два тижні зазначені зміни лежать на погодженні в Міністерстві фінансів", - розповів Гетьманцев.
На його думку, що Міністерство фінансів намагається уникнути можливих помилок, які сприятимуть відкриттю схем шахрайства з ПДВ.
"Але це точно не підстава для того, щоб блокувати позитивні та опрацьовані зміни", - каже Данило Гетьманцев.
Щоб досягти того, аби серед заблокованих накладних було 100% шахраїв — нереально, оскільки якісь "білі" операції за зовнішніми ознаками можуть здаватися фіктивними.
"Але блокування — адже це не вирок. Це просто необхідність надати документи для розблокування. Так, це певне навантаження на бухгалтера, але, як мені здається, це допустимі втрати, якщо говорити про фінансування армії під час війни", — підкреслив голова фінансового комітету. Верховна Рада.
Блокування ПДВ-накладних: що відбувається
У січні 2023 року, майже відразу після того, як уряд прийняв постанову №1154, яка посилила підхід ДПС до блокування податкових накладних бізнесу, підприємці почали масово скаржитися у бізнес-об’єднання "Союз українських підприємців" (СУП), Європейську Бізнес Асоціацію (ЄБА) ), а також у саму податкову службу.
Причина: нововведення, яке забороняло підприємцям продавати більше товарів, ніж закупили раніше. Ще одна зміна – скасування норми щодо ризикових товарів. Тобто, якщо раніше компанії могли без додаткової перевірки податкової продавати товари, які не відповідали основному переліку їх діяльності (якщо ті не перевищують 50% у загальному залишку продукції), то тепер податківці моніторять усі групи товарів.
Без радикальних змін ніяк
Питання блокування податкових накладних у липні 2023 року коментував кандидат економічних наук Олександр Хмелевський. І на його думку, блокування податкових накладних потрібно взагалі скасувати.
"Усі ці невеликі уточнення не вирішують проблему. Це лише невеликі послаблення, які спростять процедуру оскарження блокування накладних та їхнього розблокування. Для полегшення умов ведення бізнесу потрібно відмовитися від практики блокування ПН взагалі", - говорить він.
А економіст Олег Гетьман упевнений: ситуація потребує радикальніших змін. Наприклад: запровадити тимчасове обмеження на блокування податкових накладних та накладення ризикового статусу.
"Наприклад, щоб усе, що зараз блокується, блокувалося лише на 30 днів. За цей час Податкова має зробити свою домашню роботу і з цих заблокованих вибрати найбільш ризикових 100-200 підприємств і вжити за ними заходів податкового контролю", - пояснив він.
Столтенберг підтвердив участь Зеленського та розповів, що запропонують Україні на саміті НАТО
Читайте більше новин по темі:
Распечатать