Фінансовий стан "Енергоатому" та причини його боргів на ринку електроенергії приховуються
За його словами, відповідальність щодо заборгованості в розмірі 18 мільярдів гривень перед держпідприємством "Гарантований покупець" має нести керівництво "Енергоатому".
"Останні роки "Енергоатом" заганяли в збитки і фактично зробили все, щоб він не міг нормально працювати. Абсолютно некеровані процеси, які відбувались в "Енергоатомі" призвели до того, що на сьогодні ми маємо величезні збитки і як їх покривати та що з ними робити навряд чи хтось скаже", - сказав Попенко.
За його словами, ніхто не знає реальної ситуації, що відбувається в "Енергоатомі". "Скільки там коштів, які закупівлі ніхто не знає, бо інформація закрита. Нам розповідають байки про те, що там щось зміниться, але по факту нічого не змінюється", - зазначив експерт.
Він підкреслив, що борги Енергоатому провокують ріст заборгованості на ринку електроенергії, зокрема перед виробниками електроенергії з відновлюваних джерел.
"По факту ситуація вже на сьогодні критична… Борги перед інвесторами в зелену енергетику, які на 1 квітня 2023 року складали близько 18 млрд гр н і ще не розрахувались навіть за 2022 рік. А ще є борги за 2021 рік", - додав Попенко.
Нагадаємо, оператор системи передачі НЕК "Укренерго" подав до суду на "Енергоатом" і намагається стягнути близько 3 млрд грн заборгованості.
Читайте більше новин по темі:
Распечатать